Materiał Partnera

Produkcja balustrad i schodów metalowych – proces gięcia stali

Produkcja balustrad i schodów metalowych – proces gięcia stali

Balustrady i schody to konstrukcje, które często tworzone są z różnych metali, między innymi stali nierdzewnej. Mogą one zarówno być wykorzystywane w domach, świetnie harmonizując się ze stylami industrialnym, klasycznym, awangardowym, czy skandynawskim, jak i w przedsiębiorstwach, które stawiają na mocne wyroby, ale tanie w swojej produkcji. Obecnie metalowe schody mogą bowiem być produkowane szybko, designersko, a także przy ograniczonym zasobie budżetowym! Poznaj proces gięcia stali.

Gięcie stali przy produkcji balustrad i schodów

Przy produkcji metalowych balustrdach i schodów, które najczęściej są wykonywane ze stali ocynkowanej bądź nierdzewnej, ważne są zaawansowane procesy metaloplastyczne. Mowa między innymi o skrawaniu CNC, spawaniu MIG/TIG, czy też o cięciu laserowym. To właśnie te działania pozwalają na tworzenie dużych i zwartych konstrukcji. Odpowiednią estetykę oraz precyzję, co do najmniejszego detalu, zapewnia jednak profesjonalne gięcie stali. Dzisiaj dotyczy ono zarówno dużych arkuszy metalowych, jak i mniejszych elementów, które zostaną wykorzystane, jako odpowiedniego ozdoby.

Warto przy tym wiedzieć, że pomimo tego, że obecnie gięcie stali to proces szeroko zautomatyzowany i kontrolowany dzięki specjalnym komputerom z odpowiednim oprogramowaniem, zawsze przy określonym projekcie ważne jest wyznaczenie wielu parametrów pracy. Mowa między innymi o zdefiniowaniu strony rozciągania, strony ściskania, linii gięcia, promienia rozwarcia matrycy maszyny, czy też parametrów działających sił: siła gięcia, grubość blachy, długość gięcia, wytrzymałość na rozciąganie itp. Tworzenie trwałych i bardzo efektownych wizualnie balustrad oraz schodów, to zatem proces bardzo złożony, który obecnie przeprowadzany jest metodami łączącymi wielopokoleniowy tradycjonalizm, z nowoczesnością, jaką oferuje nam dzisiejsza technologia!

Indywidualne zamówienia

Warto wiedzieć, że najlepsze pracownie metaloplastyki dzięki posiadaniu nowoczesnego sprzętu, a także dzięki zatrudnianiu pracowników o odpowiedniej wiedzy technicznej oraz materiałoznawczej, są w stanie nie tylko tworzyć balustrady, schody i inne wyroby metalowe – aluminiowe, stalowe, a nawet szklane i drewniane – według własnych katalogowych projektów, ale także na podstawie opracowań klientów. Dzisiaj są to zatem partnerzy firm budowlanych i remontowych, przedsiębiorstw meblarskich i wnętrzarskich, czy też wielu sklepów, które chcą zapewniać wcześniej przygotowane konstrukcje o wysokich parametrach użytkowych. Wysokimi kompetencjami projektowymi wyróżnia się na rynku między innymi pracownia obróbki materiałowej, firma MARO, która oprócz balustrad i schodów tworzy także podjazdy dla niepełnosprawnych, atrakcje basenowe, daszki szklane, elementy ozdobne, czy odwodnienia liniowe nierdzewne. Wiele przedsiębiorstw produkcyjnych współpracuje zaś z tym podmiotem w zakresie usług cięcia laserem, spawania MIG/TIG, skrawania CNC, czy gięcia stali.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz