Materiał Partnera

Problemy w miejscu pracy – do kogo udać się po pomoc?

Problemy w miejscu pracy – do kogo udać się po pomoc?

W miejscu pracy spędzamy większą część naszego dnia, nic więc dziwnego, że atmosfera panująca w firmie oraz sposób traktowania pracowników ma ogromny wpływ na ich zdrowie – psychiczne, a często również fizyczne i pozostałe strefy życia. Jeśli spotkały Cię nieprzyjemności lub Twój pracodawca nie wywiązywał się z umowy na pewno ciężko będzie Ci o tym zapomnieć, nie oznacza to jednak, że nic nie możesz z tym zrobić. Zobacz, do kogo warto udać się po pomoc.

Niedotrzymanie warunków umowy

Ze względu na kiepską znajomość swoich praw wieku pracowników daje się wykorzystywać lub nie wie, w jaki sposób zareagować na nieprawidłowości, które mają miejsce w firmie. Często wypłaty pojawiają się na kontach pracowników w terminie późniejszym, niż ustalony umownie, a dodatkowy czas spędzony w pracy, do którego pracownicy zostali przymuszeni, nie jest opłacany. Zdarza się również, że pracownik przymuszany jest do wykonywania prac wychodzących poza zakres ustalonych umową obowiązków lub w warunkach stwarzających zagrożenie dla życia, lub zdrowia, wynikających z zaniedbania pracodawcy.

Wciąż zdarzają się także przypadki dyskryminacji lub nawet mobbingu, będące szczególnie trudne dla pracownika, który nie tylko nie wie, jak może się bronić, ale również wstydzi się prosić o pomoc.

Mobbing

Mobbing to sytuacja szczególnie trudna i zagrażająca zdrowiu psychicznemu, a często również i fizycznemu poszkodowanego pracownika. Polega na celowej dyskryminacji, nękaniu oraz zastraszaniu, a także podburzaniu innych pracowników do tych czynności. Osoby, które padły ofiara mobbingu często nie chcą dochodzić lub nie wiedzą o takiej możliwości. Tymczasem należy im się odszkodowanie, warto więc walczyć o swoje prawa.

Jeśli któraś z sytuacji dotyczy Ciebie, zwróć się o pomoc do psychologa oraz do radcy prawnego, który zajmuje się sprawami związanymi z prawem pracy. Często duże znaczenie ma dla nas płeć osoby, która będzie nam doradzać – paniom dużo łatwiej otworzyć się przed kobietą, mężczyźni często wolą doradztwo innego mężczyzny, poszukaj więc kancelarii, w której pracują osoby obu płci, taką jak Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Wojciechowski w Poznaniu. Znalezienie dobrego radcy na pewno ułatwi Ci przetrwanie tego trudnego czasu.

Pomoc radcy prawnego

Sprawy związane z prawem pracy nigdy nie są łatwe, dlatego, mimo że nie istnieje prawny obowiązek bycia reprezentowanym przez adwokata lub radcę, wiele osób decyduje się na ten krok. Dlaczego?

Radca prawny to osoba, która doskonale zna Kodeks Pracy, dzięki czemu profesjonalnie doradzi Ci, jakie czynności powinieneś podjąć. Ponadto dzięki możliwości bycia reprezentowanym przed sądem przez prawnika, unikniesz konfrontacji z oprawcą lub osobą, która wyrządziła Ci krzywdę majątkową. Korzystając z pomocy prawnej, nie tylko skrócisz czas postępowania, ale również przetrwasz ten czas bez dodatkowego strachu lub nieprzyjemności.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz