Materiał Partnera

Problem z insektami? Zobacz, jak temu zaradzić

Problem z insektami? Zobacz, jak temu zaradzić

Karaluchy, prusaki, osy czy szerszenie to poważne problemy, pojawiające się zazwyczaj w lokalach mieszkalnych. Istnieje wiele polecanych metod na pozbycie się tych nieproszonych gości, jednak najrozsądniejszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Firmy specjalizujące się w dezynsekcji pomogą Ci rozwiązać problem szybko i skutecznie.

Jakie zagrożenie niesie za sobą obecność insektów domu?

Obecność insektów w domu jest nie tylko niekomfortowa, ale również niebezpieczna. Jeśli swoje gniazdo uwiły osy lub szerszenie, istnieje duże ryzyko zostania pogryzionym przez te owady, zwłaszcza jeśli spróbujesz samodzielnie pozbyć się problemu. Dla osób uczulonych skończyć może się to poważnymi problemami zdrowotnymi, a nawet śmiercią. Ponadto insekty takie jak karaluchy czy pluskwy, mrówki czy prusaki przenosić mogą niebezpieczne choroby oraz zanieczyszczać swoimi odchodami produkty żywnościowe.

Największy problem pojawia się w sytuacji, gdy zdarzenie ma miejsce w budynku wielomieszkaniowym – przepłoszone insekty zazwyczaj udają się do sąsiadów, by po jakimś czasie ponownie pojawić się w naszym domu. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest tu pomoc specjalistów, czyli dezynsekcja.

Co zrobić, gdy pojawią się insekty?

Dezynsekcją, czyli pozbywaniem się insektów zajmują się firmy z branży DDD, takie jak Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Marka Łuczaka. Przy pomocy nowoczesnych i bezpiecznych dla lokatorów metod specjaliści pomagają pozbyć się nieproszonych gości – insektów, owadów latających, a także szkodników roślin, będących szczególnym utrapieniem dla rolników.

Środki i metody uzależnione są od szkodników, które występują w danym terenie. Do najczęściej wykonywanych działań należy odrobaczanie, odpluskwianie, a także odkomarzanie, szczególnie w sezonie letnim, gdy owady te potrafią być prawdziwą plagą. Usługi dezynsekcji kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm, w których warto stosować takie działania także profilaktycznie.

Warto pamiętać, że jeśli insekty pojawiły się w jednym lokalu mieszkalnym, dezynsekcja przeprowadzona powinna być w całym budynku, ponieważ jedynie takie działanie zapewni pełną skuteczność i pozwoli uniknąć nawrotu problemu.

Czym jeszcze zajmują się firmy DDD??

Owady nie są jedynym zagrożeniem dla człowieka, dlatego firmy z branży DDD świadczące swoje usługi kompleksowo oferują także dezynfekcję oraz deratyzację. Dezynfekcja jest procesem polegającym na sterylizacji pomieszczenia, czyli pozbyciu się z danego terenu wszystkich bakterii, wirusów i grzybów, mogących być przyczyną wielu chorób. Podczas przeprowadzenia tego procesu zabijane są także przetrwalniki. Jest to standardowy zabieg przeprowadzany okresowo w placówkach medycznych, domach opieki i miejscach, w których każdego dnia pojawia się wiele osób – szkołach, przedszkolach, stołówkach pracowniczych.

Z usługi tej korzysta się także w lokalach gastronomicznych i hotelarskich, natomiast klienci indywidualni zazwyczaj zamawiają usługę dezynfekcji po zalaniu lub w przypadku śmierci. Odkażanie pozwala uniknąć rozmnażania się bakterii i w konsekwencji wielu chorób. Często wykonywane jest także wraz z dezodoryzacją, czyli usługą polegająca na pozbywaniu się nieprzyjemnych zapachów.

Deratyzacja natomiast ma za zadanie zwalczyć gryzonie – myszy, szczury, krety, nornice. Ich obecność stwarza bowiem zagrożenie zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i ekonomicznym – zaatakowane przez gryzonie magazynowane jedzenie nie nadaje się bowiem do spożycia ani sprzedaży ze względu na ryzyko zanieczyszczenia go odchodami tych zwierząt.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz