Materiał Partnera

Prefabrykowane konstrukcje stalowe do budowy hal

Prefabrykowane konstrukcje stalowe do budowy hal

Hale magazynowe i produkcyjne, składy materiałowe, a także różnego typu wiaty oraz hangary tworzone są dzisiaj najczęściej z prefabrykowanych konstrukcji stalowych. Wyróżniają się one niebywałą nośnością i żywotnością, a także błyskawicznym proces stawiania. Budowa obiektów z konstrukcji stalowych polega bowiem na swego rodzaju działaniach montażowych i pracach wysokościowych. Jest to możliwe dzięki elementom tworzonym w warunkach zakładowych.

Prefabrykaty stalowe – rodzaje i zastosowanie

Prefabrykaty stalowe to elementy konstrukcyjne hal magazynowych, wiat czy innych budynków gospodarczych oraz przemysłowych. Materiały te tworzone są przy tym w warunkach zakładowych w ściśle wyznaczonych procesach pod względem jakości. Dzięki temu z łatwością uzyskuje się konstrukcje stalowe o pożądanych własnościach technicznych oraz o odpowiednich wymiarach. Prefabrykaty pozwalają również zagwarantować każdemu elementowi seryjnemu, z którego zostanie stworzony dany obiekt identyczną jakość.

Do konstrukcji stalowych, które tworzone są w zakładach produkcji metaloplastycznej, zalicza się przede wszystkim profile o różnych wymiarach oraz dwuteowniki z dobrego gatunkowo metalu dodatkowo cynkowanego ogniowo. Budowa hali opiera się zaś o wykorzystanie dodatkowo takich konstrukcji jak:

  • systemu płatwi typu Z,
  • słupów,
  • rygli,
  • ram szczytowych, 
  • podwali,
  • zetowników,
  • ceowników, 
  • blach giętych na zimno
  • oraz stężeń portalowych.

Ważne są także stopy fundamentowe i również prefabrykowane elementy wykończeniowe: obudowy dachowe i poszycia ścian.

Zalety budowy hal z prefabrykowanych konstrukcji stalowych

Stalowe konstrukcje, które są tworzone w procesach prefabrykacyjnych, gwarantują wysoką jakość przy niższych kosztach budowy hal niż w przypadku tych murowanych. Nie tylko niskie koszty inwestycji są ważne. Zwrócić warto także uwagę na krótki czas budowy, lekkość i wytrzymałość konstrukcji, łatwą adaptowalność do podłoża oraz modułowość. Obiekty z konstrukcji stalowych mogą być rozbudowywane i adaptowane do różnych celów. Z tego słynie firma RENOVA, której specjalnością jest produkcja i sprzedaż niezwykle wytrzymałych konstrukcji stalowych.

Takie przedsiębiorstwa są w stanie realizować nietypowe projekty dzięki stosowaniu ciekawych kształtów elementów stalowych oraz dzięki wykorzystywaniu profili gorącowalcowanych. Coraz częściej obiekty z konstrukcji stalowych stają się nowoczesnymi hipermarketami, galeriami, biurowcami. W przyszłości prefabrykaty stalowe będą również służyły do budowy domów czy obiektów użyteczności publicznej. 

Opracowanie:
Brody 27
tel. 41 375 00 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz