Artykuł sponsorowany

Prefabrykaty betonowe Keramzyt System Blok – zastosowanie i zalety

Prefabrykaty betonowe Keramzyt System Blok – zastosowanie i zalety

Przemysł prefabrykacyjny znacznie się w ostatnich latach rozwinął. Nie tylko dotyczy on konstrukcji stalowych, ale także sektora budowlanego związanego z konstrukcjami żelbetowymi oraz betonowymi. Wiele betoniarni oraz producentów materiałów budowlanych ma do zaoferowania bloczki i pustaki, nadproża czy też niebywale popularne na rynku stropy TERIVA. Jakie są zalety prefabrykatów betonowych?

Czym są prefabrykaty betonowe?

Prefabrykaty betonowe to wyroby z betonu – często uzbrojonego – które trafiają na rynek budowlany w wersji produktów gotowych do montażu. Są to zatem konstrukcje (np. do budowy domu), które nie są tworzone od podstaw na placu budowlanym, ale w warunkach zakładowych w ściśle kontrolowanych procesach jakościowych.

Produkcją większych prefabrykatów zajmują się specjalistyczne przedsiębiorstwa prefabrykacyjne. Mniejsze konstrukcje kupić można zaś z katalogowych ofert lub na specjalne zamówienie według projektu w betoniarniach. Szerokim wyspecjalizowaniem wyróżnia się firma Keramzyt System Blok, która produkuje m.in. stropy TERIVA.

Keramzyt System Blok zajmuje się produkcją kominów, bloczków fundamentowych i nadproży dla budownictwa mieszkalnego i użytkowego na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym Szczecina, Gryfina oraz Stargardu. Oferuje kominy murowane z bloczków keramzytowych, które charakteryzują się wytrzymałością, doskonałą izolacją cieplną, łatwością montażu i możliwością indywidualnego projektowania. Keramzyt System Blok oferuje również pustaki wentylacyjne z keramzytu, które zapewniają dobrą izolację akustyczną i termiczną oraz efektywną wymianę powietrza w budynku. W ofercie znajdują się także bloczki fundamentowe wykonane z betonu najwyższej klasy oraz nadproża prefabrykowane, które przyspieszają i ułatwiają prace na budowie. Firma gwarantuje profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze najlepszych materiałów.

Zalety technologii prefabrykacyjnej

Technologia produkcji prefabrykatów betonowych pozwala na tworzenie konstrukcji, które przechodzą złożoną kontrolę jakościową w zakładach. Dzięki temu każdy wypuszczany na rynku produkt w danym modelu ma takie same parametry techniczne. To ułatwia projektowanie oraz budowanie różnych obiektów czy poszczególnych ich elementów. Skrócony jest czas wznoszenia, transport materiałów i ich przechowywanie, a także sam proces badania jakości wykonanych prac. Ograniczone są również koszty inwestycji budowlanych.

Prefabrykaty budowlane wytyczają zatem nowe metody budowania obiektów oraz usprawnione modele prowadzenia inwestycji budowlanych. Obecnie największą popularnością cieszą się mniejsze produkty, ale w niedalekiej przyszłości prefabrykacja będzie dotyczyła masowej produkcji całych elementów budynków i innych obiektów architektonicznych, które będą gotowe do montażu.

Przykład prefabrykatu – stropy TERIVA

Popularnym prefabrykatem stosowanym dzisiaj w budownictwie są stropy TERIVA. Jest to rodzaj monolitycznego stropy gestrożebrowego oraz belkowo-pustakowego, w którego skład wchodzą zarówno pustaki betonowe oraz kratownicowe belki stropowe, jak i zaprawa betonowa. Prefabrykaty te są przy tym niebywale stabilne, a tworzone są w różnej rozpiętości modularnej, co pozwala zastosować je przy wielu odmiennych typach inwestycji. Stropy TERIVA to przykład prefabrykatu, dzięki któremu wypiera się inne mniej wydajne metody budowania.

Ich dużą zaletą jest zaś to, iż gwarantują stałą jakość. Produkcja zakładowa – o czym już wspomniano – pozwala bowiem uzyskiwać wyroby identyczne, zarówno w swojej konstrukcji, jak i o ustalonych wcześniej parametrach technicznych. Produkowane prefabrykaty zawsze muszą przejść liczne testy oraz akredytacje. Ważne są specjalne certyfikaty materiałoznawcze wydawane przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Betonów. 

Opracowanie:
Szczecin, Tartaczna 9
tel. 664 998 435
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz