Materiał Partnera

Precyzja metody cięcia laserowego blach, profili i rur

Precyzja metody cięcia laserowego blach, profili i rur

Cięcie laserowe to dzisiaj bardzo nowoczesna technologia obróbki materiałów z metali. Technika ta wykorzystywana jest zaś przy tworzeniu profili, rur, czy też blach. Dowiedz się zatem, na czym ona polega, jakie ma zalety, a także, jakie firmy oferują usługi w obrębie tej coraz popularniejszej metody.

Mechanizm cięcia laserowego

Cięcie laserowe polega na bezpośrednim oddziaływaniu energii wiązki laserowej na szczelinę cięcia danego materiału. Istotne przy tym jest to, aby procesowi topienia oraz odparowania ciekłego metalu, towarzyszył odpowiedni strumień gazu współosiowego, który pozwala na oczyszczanie danych konstrukcji. Taki proces zapewnia zaś idealną linię cięcia, bez konieczności wdrażania wielu dodatkowych działań wykończeniowych.

Zalety cięcia laserowego

Obecnie technologia cięcia laserowego, jest najbardziej skuteczną formą cięcia termicznego elementów wykonanych z niemalże wszystkich materiałów inżynierskich. Jeśli chodzi o metale i wykonywane z nich blachy, profile oraz rury, warto wiedzieć, że technika z użyciem wiązek lasera, pozwala na bardzo precyzyjne wykonywanie prac, które pozwalają na ograniczenie odpadów materiałowych. Warto zatem zauważyć to, że cięcie laserowe dzięki szybkiej penetracji nawet grubszych rodzajów materiałów o wysokim współczynniku twardość, pozwala na ograniczenie kosztów procesów wykonawczych. To zaś powoduje, że technologia ta jest obecnie zaliczana do jednej z najbardziej wydajnej w obrębie dziedziny galwanizacji/obróbki materiałowej metali. Wiele ośrodków przemysłowych coraz chętniej wyposaża się zatem w specjalistyczne stanowiska do cięcia laserowego, a inne poszukują stałych outsourcingowych partnerów – profesjonalne, usługowe warsztaty ślusarskie itp.

Pracownie obróbki metali

Metal to obecnie materiał, który wykorzystuje się w wielu dziedzinach przemysłowych, od branży energetycznej, po budowlaną. To dlatego dzisiaj stale rośnie zapotrzebowanie na usługi pracowni obróbki materiałowej, które specjalizują się w takich działaniach, jak frezowanie, wiercenie, gwintowanie, spawanie, czy też właśnie cięcie laserowe. Warto wiedzieć, że obecnie standardem światowym są urządzenia pozwalające na wykorzystywanie automatycznej techniki CNC, która pozwala nawet na hurtowe przygotowywanie danych konstrukcji dla klientów biznesowych. Takimi działaniami zajmuje się m.in. doświadczona firma Galmex s.c., która wyposażona jest w nowoczesne prasy krawędziowe, obrabiarki CNC, a także w konwencjonalne maszyny. Zaletą tego typu firm, jest zaś szybkość realizacji zleceń, możliwość podejmowania z nimi stałej współpracy, a także olbrzymie możliwości przerobowe!

Opracowanie:
Białystok, Ogrodniczki 8
tel. 48509898388
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz