Artykuł sponsorowany

Prawo rodzinne – co warto o nim wiedzieć?

Prawo rodzinne – co warto o nim wiedzieć?

Prawo rodzinne dotyczy problemów majątkowych, jak i niemajątkowych. Przepisy prawa obowiązują każdego członka rodziny, a w razie ich naruszenia, osoba pokrzywdzona może uzyskać pomoc w kancelarii radcy prawnego! Z naszego artykułu dowiesz się, w jakich konkretnych sytuacjach z zakresu prawa rodzinnego, powinieneś zasięgnąć porady fachowca! Sprawdź to już teraz!

Jakie usługi świadczą radcy prawni w zakresie prawa rodzinnego?

Kancelaria prawna, na przykład Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszki Wójcik obsługuje klientów, którzy zgłaszają się z prośbą o pomoc z zakresu prawa rodzinnego. Wiele osób zastanawia się, jakie problemy może rozwiązać radca prawny, wobec tego przedstawimy je poniżej!

Jednym z nich jest rozwód, do którego przyczynia się rozpad pożycia małżeńskiego, zdrada, przemoc domowa i wiele innych sytuacji. Pozew o rozwód musi zostać przygotowany przez specjalistę, czyli radcę prawnego. Pamiętaj, że sąd zwraca szczególną uwagę na dobro małoletnich dzieci, a podczas rozprawy rozwodowej przydziela władzę rodzicielską, rozstrzyga o kontaktach drugiego rodzica z dziećmi i określa wysokość alimentów. Dlatego też warto porozumieć się ze współmałżonkiem w tych sprawach i wspólnie ustalić najlepsze rozwiązanie, co pozwoli uniknąć nieprzewidzianych sytuacji i konieczności odroczenia sprawy przez sędziego.

Pozostałe kwestie dotyczące prawa rodzinnego to:

  • podział majątku wspólnego,

  • rozdzielność majątkowa między małżonkami,

  • ubezwłasnowolnienie,

  • adopcje.

Każda rozprawa poruszająca problemy rodzinne wiąże się z ogromnym stresem, emocjami, a dodatkowo może poruszać delikatne tematy. Zatrudnienie radcy prawnego pomoże Ci stanowczo podejść do całej sytuacji, a tym samym uniknąć kierowania się wyłącznie uczuciami i złością, co w efekcie działa na Twoją niekorzyść. 

Separacja, a rozwód

Wiele osób zastanawia się, czy lepsze będzie złożenie wniosku o rozwód, czy też separację. Orzeczenie o separacji to znacznie prostsza droga, a dodatkowo nie rozwiązuje małżeństwa trwale. Jednak część osób twierdzi, że jest to tak zwany półśrodek. W końcu podczas postępowania o separację zapada decyzja o podziale wspólnego majątku i miejscu zamieszkania małoletnich dzieci, tak samo, jak w przypadku rozwodu. Jedyną różnicą jest możliwość ponownego zejścia się stron bez konieczności zawierania związku małżeńskiego po raz drugi.

Ponadto małżonkowie w separacji zobowiązani są do niesienia wzajemnej pomocy dotyczącej sfery materialnej i niematerialnej.

Opracowanie:
Andrychów, Starowiejska 22b, pok. 224
tel. 609 299 993
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz