Materiał Partnera

Prawdy i mity o wybielaniu zębów

Prawdy i mity o wybielaniu zębów

Białe zęby to marzenie każdego z nas. Nie wszyscy jednak jesteśmy szczęściarzami i możemy zabłysnąć takimi perełkami. Są jednak sposoby, które pozwolą nam cieszyć się lepszymi efektami albo przywrócić zębom biały odcień. Jedne bardziej skuteczne, inne mniej – nie mamy nic do stracenia, więc warto popróbować w celu poszukiwania idealnej metody dla siebie. Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Ufanie reklamowanym innowacjom może nas zwieść na manowce i pogorszyć stan zdrowia. Przedstawiamy sposoby na skuteczne wybielanie zębów i dementujemy mity z tym związane.

Rewolucyjne rozwiązania na bok

Wiemy, że większość metod nie da nam szybko oczekiwanego efektu, dlatego z uporem poszukujemy takich, które obiecują rewolucyjną formułę, nowoczesne rozwiązanie, tak czy siak: innych niż wszystkie istniejące dotąd środki. Wierzymy, że eksperymentowanie pomoże rozwiązać nam problem.

Tymczasem wybielanie zębów powinniśmy rozpocząć bez niczego, sami, w swoim domu, bez wspomagaczy. Powinniśmy przygotować się do wybielania i umożliwić swoim zębom to, że będą mogły zmienić swój odcień. Jak to działa?

Po pierwsze, powinniśmy uświadomić sobie, co sprawia, że zęby ciemnieją oraz jak wiele jest czynników, które negatywnie wpływają na ich kolor. W tym miejscu szczególny uśmiech do palaczy – jakich rewolucyjnych metod oczekujecie, skoro każdą z nich utrudnia nałogowe palenie?

Nie wyobrażasz sobie dnia bez słodyczy? Nie od dziś wiadomo, jak zgubny wpływ na stan uzębienia ma cukier. I, idąc tym tropem, nie tylko złe substancje pogarszają zdrowie zębów, lecz także przekłada się na to brak witamin. Zła dieta to nie jedyna przyczyna pogarszania wyglądu zębów na własną rękę.

Zamiast zatem rozpoczynać od szukania innowacyjnej formuły wybielającej, zacznijmy od zmiany swoich nawyków, popracujmy nad odpowiednią dietą i dostarczaniem witamin od środka.

Nie musisz również przepłacać na drogie produkty. Wiesz, że jabłka pomagają wyeliminować bakterie w jamie ustnej, a truskawki są świetnym domowym sposobem na wybielanie? Wykorzystaj również skórkę od banana do pocierania szkliwa, a zobaczysz poprawę bez wydawania pieniędzy!

Wybielanie na zawołanie?

Producenci wybielających produktów obiecują wiele. Czy zastanowiliśmy się jednak, jak pasta do zębów może spektakularnie wybielić zęby, na których jest spory kamień albo które wymagają leczenia?

Jesteśmy na tyle wygodni, że wierzymy w wielkie efekty niezależnie od tego, w jakim stanie jest nasze szkliwo. Chcemy, aby zadziało się to jak najszybciej i w jak najprostszy oraz najmniej wymagający sposób. Zapominamy, że w ten sposób jedynie opóźniamy osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. I nie ma na to innego sposobu: każdy zabieg estetyczny rozpoczynamy od całkowitego wyleczenia zębów i pozbycia się osadu na szkliwie.

Nie obędzie się bez wizyty u dentysty, który jednocześnie podpowie, która z technik wybielania będzie odpowiednia dla Ciebie i w pełni bezpieczna.

Na jednorazowej wizycie jednak się nie kończy. Jeśli chcesz utrzymać efekty białych i zdrowych zębów, wpisz do swojego kalendarza systematyczne przeglądy zębów. Nie pozwól na rozwój próchnicy – wszystkie ubytki lecz we wczesnym stadium powstawania.

Oceń artykuł (1)
1,0
Komentarze
Dodaj komentarz