Materiał Partnera

Pranie dywanów na wskroś

Pranie dywanów na wskroś

Profesjonalne pranie dywanów nijak się ma do prób czyszczenia, które staramy się uskuteczniać w domowym zaciszu. Korzystając z usług firmy, która zajmuje się czyszczeniem dywanów musimy zdawać sobie sprawę, że do efektywnego prania potrzebne są nie tylko odpowiednie detergenty, ale również wyspecjalizowane urządzenia. W dzisiejszym artykule przedstawimy pokrótce technikę nazywaną „praniem dywanów na wskroś”.

Profesjonalne usługi

W chwili obecnej firmy specjalizujące się w praniu dywanów czy tapicerski odbierają elementy do czyszczenia bezpośrednio od Klienta. Ewentualnie organizują tzw. punkty odbioru, dzięki którym Klienci mogą szybko dostarczyć dywany do miejsca znajdującego się w pobliżu ich domu. To wygodne rozwiązanie zarówno dla Zleceniodawcy jak i firmy czyszczącej, ponieważ odbiera większą liczbę zleceń z jednego punktu.

Sprzęt do czyszczenia dywanów

Kluczową rolę, jeśli chodzi o profesjonalne pranie dywanów, odgrywa z całą pewnością sprzęt i urządzenia, które są wykorzystywane do usuwania brudu. Rynek maszyn czyszczących jest dosyć szerokie. Na pewno najlepsze rezultaty przynosi czyszczenie wykonywane urządzeniami renomowanych producentów jak Ashbys oraz Rotovac. Doskonałym przykładem jest Ashbys Enforcer 400 psi, która wykazuje się najwyższą mocą jeśli chodzi o tego typu maszyny dostępne na rynku. Duża moc pozwala jeszcze skuteczniej wyciągać zabrudzenia. Nawet te znajdujące się w głębszych warstwach materiału.

Czyszczenie obustronne

Czyszczenie obustronne to kolejny stopień zaawansowania w zakresie prania dywanów. Proces polega na kompleksowym czyszczeniu nie tylko strony runa, ale także osnowy. Warto podkreślić, że metoda ta wymaga użycia dużo większej ilości wody. Z drugiej strony daje gwarancję, że dywan będzie nie do poznania. A wszystko dzięki specjalnej wirówce do dywanów. Jest to zaawansowane technologicznie urządzenie, które zostało zaprojektowane do ściśle określonego zadania. Dywan, po wcześniejszym wytrzepaniu, namoczeniu, wyszczotkowaniu i płukaniu trafia do wirówki. W maszynie wytwarzana jest potężna siła odśrodkowa, której wartość jest 50 razy większa od siły grawitacji. To powoduje, że brud jest niemalże „wyrywany” razem z wodą z dywanu.

Po zakończeniu całego procesu i wyciągnięciu dywanu materiał jest nie tylko czysty, ale także prawie suchy. Co istotne na dywanie nie powstają żadne plamy, zacieki czy przebarwienia.

Wybierając firmę, która oferuje usługi czyszczące warto postawić na prawdziwych profesjonalistów. Do takich z pewnością można zaliczyć firmę MJ prowadzoną przez Marka Jakubca. Wysokie kwalifikacje, nowoczesny sprzęt i bezpieczne środki czyszczące są gwarancją dobrze wykonanej usługi.

Opracowanie:
Łodygowice, Żywiecka 95
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz