Materiał Partnera

Praktyczne zastosowanie kosmetyków leczniczych

Praktyczne zastosowanie kosmetyków leczniczych

Każdy z nas marzy o pięknej, gładkiej, jędrnej skórze. Niestety, często lecznicze maści, których używamy w przypadku problemów ze skórą, nie mają właściwości kosmetycznych, znanych nam z zapachowych balsamów i olejków do ciała. Te z kolei, ze względu na zawarte w nich sztuczne substancje, mogą podrażniać skórę i wywoływać alergię. A gdyby tak połączyć lecznicze właściwości kosmetyku z jego dobroczynnym wpływem na wygląd skóry? Tym właśnie są kosmetyki lecznicze.

Kosmetyki lecznicze od tradycyjnych różnią się przede wszystkim tym, że do ich produkcji stosuje się składniki naturalne, takie jak ekstrakty oraz wyciągi roślinne, a unika się sztucznych dodatków, czyli SLSów, glikoli, parabenów, olei mineralnych. Zawarte w nich naturalne składniki stymulują skórę w procesie regeneracji i odbudowy, łagodzą podrażnienia, kontrolują wydzielania sebum, nawilżają, wzmacniają naczynia krwionośne oraz likwidują przebarwienia. Są bezbarwne, bezwonne i nie zawierają składników, mogących wywoływać uczulenie. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób, borykających się z takimi problemami skórnymi, jak atopowe zapalenie skóry. Jakie jeszcze jest ich praktyczne zastosowanie?

Bóle stawów

Jednym z praktycznych zastosowań kosmetyków leczniczych są bóle stawów. Specjalne maści, zawierające krzem organiczny, arnikę oraz skrzyp przyczyniają się do procesu powstawania włókien kolagenowych, stanowiących główny komponent stawów. Dzięki temu zapobiegają i leczą takie dolegliwości, jak sztywność stawów, ich ćmienie, kłucie, rwanie oraz dyskomfort.

Hemoroidy

Chociaż w aptekach znajdziemy wiele leków na hemoroidy, czyli żylaki odbytu, warto najpierw sięgnąć po maści, zawierające składniki naturalne. Przykładem będzie maść zawierająca hamamelis oraz korę dębu. Zapobiega ona podrażnieniom, świądowi oraz pęknięciom. Składniki preparatu mają właściwości przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące, polepszają krążenie krwi oraz zapobiegają powstawaniu obrzęków. Szeroki wybór kosmetyków leczniczych, a także leków homeopatycznych, posiada w swojej ofercie sieć wrocławskich aptek Pharmateka

Łuszczyca

To jedna z chorób cywilizacyjnych, z którą boryka się coraz większa liczba osób w naszym społeczeństwie. Schorzenie ma charakter autoimmunologiczny, dlatego tak trudno je wyleczyć, można natomiast skutecznie łagodzić objawy, mające postać charakterystycznych twardych łusek, powstających na ciele w wyniku przyspieszonego łuszczenia się skóry. Lecznicze kosmetyki z dodatkiem wazeliny, naturalnych olejków z awokado, oliwek, rokitnika czy słodkich migdałów skutecznie natłuszczą zmienione miejsca i złagodzą nieprzyjemne objawy.     
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz