Materiał Partnera

Praktyczna i dobrze zorganizowana kuchnia

Praktyczna i dobrze zorganizowana kuchnia

Odwiedzamy to pomieszczenie przynajmniej kilka razy dziennie. Jest dla nas niezwykle ważne, często nazywane jest sercem domu. Kuchnia, bo o niej mowa, musi być odpowiednio wyposażona, byśmy w pełni mogli realizować nasze kulinarne pomysły. Istotne znaczenie mają meble – tylko te najbardziej funkcjonalne pomagają w gotowaniu i czynią je przyjemniejszym. Co je wyróżnia i gdzie można je kupić?

Istotne dodatki

Kucharze to według wielu artyści. Nierzadko gotowanie wiąże się z chaosem panującym w kuchni. Istnieje jednak wiele pomocnych pomysłów, które wydatnie wpływają na komfort gotowania. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią organizację. Pomagają w tym zmyślnie zaprojektowane szuflady. Dzięki zastosowaniu w nich kolorowych organizerów, bez problemu odnajdziemy wszelkie kuchenne akcesoria i będziemy mogli sprawnie odłożyć je na właściwe miejsce. Pomoże to w okiełznaniu niepotrzebnego bałaganu. Ciekawym, choć bardzo rzadko spotykanym rozwiązaniem są też specjalne otwory w blacie, do których wsuwa się noże. Ostra końcówka jest ukryta, a na wierzchu pozostaje rękojeść. W podobny sposób maskuje się pojemnik na chleb – w niektórych zabudowach jest on integralną częścią blatu i otwiera się go od góry. To spora oszczędność miejsca, a przecież ergonomia i funkcjonalność kuchni to jej najważniejsze właściwości. Takimi cechami obdarzone są meble produkowane przez firmę Jadmar z Czerska. Realizacja innowacyjnych projektów często możliwa jest jedynie w wypadku produktów wykonywanych na zamówienie. Indywidualny projekt warto omówić z odpowiednią firmą, która zaproponuje ewentualne modyfikacje lub ulepszenia, dbając o najwyższą jakość i funkcjonalność wyprodukowanego mebla.

Mało miejsca to nie problem

Powierzchnia, jaką ma pomieszczenie docelowo przeznaczone na kuchnię, jest istotnym aspektem. Ergonomia musi stać na odpowiednim poziomie, by gotowanie było dostatecznie komfortowe i przyjemne. W przypadku, gdy mamy do dyspozycji stosunkowo małe miejsce, nie musimy wcale rezygnować z wyglądu i funkcjonalności pełnowymiarowej kuchni. Meble kuchenne mogą zostać zaprojektowane i wykonane zgodnie z wymogami i potrzebami klienta, zatem dopasują się nawet do najbardziej niekorzystnych wymiarów czy kształtów pomieszczenia. W przypadku małej powierzchni powinniśmy przemyśleć rezygnację z górnych elementów zabudowy kuchennej. Należy w takim wypadku pozostawić nieco przestrzeni – w pełni zakryte meblami pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie jeszcze mniejszego niż jest w rzeczywistości. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie rolet zamiast standardowych drzwiczek do szafek. Dzięki takiemu zabiegowi poruszanie się po kuchni w trakcie korzystania z jej wyposażenia będzie o wiele łatwiejsze i wygodniejsze. Projekt należy jednak zawsze najpierw skonsultować z odpowiednią firmą, która pomoże w wybraniu właściwej konfiguracji mebli.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz