Materiał Partnera

Pracownik sezonowy w godnych warunkach

Pracownik sezonowy w godnych warunkach

W ciągu najbliższych tygodni ruszą polowe prace sezonowe, czy to przy zbiorze truskawek, czereśni, wiśni lub porzeczki, a także różnorodnych warzyw. Plantatorzy posiadający duże uprawy co roku zmagają się z problemem zatrudniania pracowników sezonowych, którzy zbiorą ich plony. Pewną alternatywą na tym rynku okazują się obcokrajowcy, ochoczo wykorzystujący możliwość szybkiego i dobrego zarobku w polskich sadach. Problemem może się okazać w tym przypadku logistyka.

Nocleg dla pracowników sezonowych

Zatrudniając do prac sezonowych obcokrajowców albo pracowników z odległych regionów od miejsca wykonywanej pracy, możemy zapewnić im nocleg oraz transport, dzięki czemu zyskamy nie tylko przychylność w oczach pracownika, ale też łatwiej w tej sytuacji o nawiązanie stałej relacji, dzięki czemu coroczny problem znalezienia chętnych do pracy przestanie istnieć. Transportem i organizacją noclegu dla takich pracowników zajmuje się firma Inter Transport, mająca swoją siedzibę w Goleniowie w województwie zachodniopomorskim.

Zyskaj w oczach pracownikach

Przedsiębiorstwo Inter Transport oferuje kompleksowe usługi transportowe zarówno ludzi jak i towarów. Ponadto firma specjalizuje się w organizowaniu wynajmu tanich pokoi pracowniczych oraz kwater, spełniających wszystkie podstawowe standardy BHP i higieny. Tym samym jeśli planujemy zatrudnienie pracowników sezonowych z zagranicy lub z bardziej odległych rejonów Polski, zorganizowanie im komfortowych noclegów będzie z pewnością dużym plusem, który z pewnością odbije się zarówno na jakości pracy jak i ułatwi plantatorom utrzymanie takich pracowników na dłużej niż tylko jeden sezon.

Od pewnego czasu w Polsce zauważalna jest tendencja obniżania się ilości chętnych do prac sezonowych, co jest konsekwencją spadku stawek. Alternatywą jest zatrudnianie pracowników z Ukrainy, jednak problemy natury logistycznej często przewyższają zdolności organizacyjne rolników lub sadowników. Z pomocą w tej kwestii przychodzi firma Inter Transport, która nie tylko dowiezie takich pracowników na miejsce prac, ale również zorganizuje im odpowiedni wypoczynek i nocleg w okolicy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz