Artykuł sponsorowany

Pracownia Obuwia Brunon Kamiński – niezwykła firma z wieloletnią tradycją

Pracownia Obuwia Brunon Kamiński – niezwykła firma z wieloletnią tradycją

W czasach postępującego konsumpcjonizmu szczególnie ważną rolę odgrywają przedsiębiorstwa dające nowe życie starych lub uszkodzonym przedmiotom. Mowa tu między innymi o zakładach szewskich, wśród których wyróżnia się Pracownia Obuwia Brunon Kamiński. Ta warszawska firma może pochwalić się imponującymi osiągnięciami i wieloletnią tradycją, która przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług. 

Historia zawodu szewca

Choć w dzisiejszych czasach powstaje coraz mniej warsztatów obuwniczych, dawniej cieszyły się one dużą popularnością. W naszym kraju już w XVI wieku działali szewcy wytwarzający zarówno tanie i proste obuwie dla niższych warstw społecznych, jak i te elitarne z drogich materiałów. Z czasem rozwój fabryk i masowej produkcji zahamował pracę wielu małych zakładów. Pracownie szewskie zwykle znajdowały się bowiem w prywatnych domach – zajmowały tam osobne pomieszczenia, niekiedy nawet część kuchni. Choć szewcy zarabiali mniej niż inni rzemieślnicy, chętnych do tego zawodu nie brakowało. Prawdziwi pasjonaci, tacy jak Brunon Kamiński, działali także w czasach niesprzyjających temu rzemiosłu.

Pracownia Obuwia Brunon Kamiński

Założyciel Artystycznej Pracowni Obuwia urodził się w 1918 roku w niewielkiej wiosce pod Starogardem Gdańskim. W wieku 12 lat rozpoczął edukację przygotowującą do zawodu szewca. W 1943 roku otworzył własny zakład szewski w Warszawie, który nie mógł jednak przetrwać Powstania Warszawskiego. Sam Brunon Kamiński został natomiast przewieziony najpierw do obozu przejściowego w Pruszkowie, a następnie do Dachau. Po czasie wrócił do Polski i ponownie stworzył pracownię w stolicy. Wykonywał wówczas obuwie między innymi dla pracowników CUP. Z biegiem lat jego działalność zyskała uznanie artystów, dyplomatów i polityków – na przykład Władysława Gomułki. 

Choć Brunon Kamiński zmarł w 1993 roku, nie oznaczało to końca pracowni. Pasję odziedziczył bowiem jego bratanek, Jacek Kamiński, który rozpoczął naukę zawodu u stryja tuż po maturze. Dziś kontynuuje on jego działalność jako właściciel Pracowni Obuwia Brunon Kamiński. Ma na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć – jest wykonawcą obuwia do filmów takich jak ,,Pan Tadeusz’’, ,,Ogniem i Mieczem’’, ,,Quo Vadis’’ czy ,,Wiedźmin’’, a także do przedstawień teatralnych. Takie realizacje wymagają nie tylko doskonałego opanowania sztuki szewskiej, ale również wysokiej wiedzy historycznej – liczą się tu nawet najmniejsze detale. 

Usługi Pracowni Obuwia Brunon Kamiński

Jak zostało wspomniane, w ostatnich latach popularność warsztatów szewskich słabnie – mimo to Pracownia Obuwia Brunon Kamiński wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców. Wpływa na to fakt, iż wszelkie zlecenia są realizowane z pasją i dbałością o szczegóły. Pracownia Obuwia Brunon Kamiński oferuje zarówno produkcję butów od podstaw, jak i naprawy obuwia – w tym m.in. zwężanie lub powiększanie cholewek, skracanie obcasów, wszywanie zamków oraz wymiany fleków. Stosuje przy tym wysokiej jakości materiały i sprawdzone techniki szewskie. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm oraz instytucji. 
Opracowanie:
Warszawa, Nowy Świat 22C lok. 23, Wejście przez bramę Nowy Świat 26 lub Foksal 21 lub Smolna 40
tel. 501 284 837
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz