Materiał Partnera

Prace po zamknięciu stanu surowego

Prace po zamknięciu stanu surowego

Budowa domu jest długa i żmudna, jednak dopiero po zamknięciu stanu surowego zaczyna się najbardziej kosztochłonne, czasochłonne i angażujące inwestorów zadanie. Na szczęście istnieją ekipy budowlane, które kompleksowo realizują wiele usług związanych z czwartym i piątym etapem budowy, czyli działaniami wewnątrz, które bryłę budynku zamienią w przytulny dom.

IV etap budowy – po zamknięciu stanu surowego

Po zamknięciu stanu surowego przed inwestorem jest jeszcze mnóstwo spraw, o które trzeba zadbać. Na tym etapie budowy wykonuje się przede wszystkim wszystkie instalacje. Do pracy wkracza elektryk, hydraulik, ekspert od gazu czy alarmów. Jeśli planujemy odkurzacz centralny, ogrzewanie podłogowe, założenie płaszcza wodnego, klimatyzację, kominek etc. – teraz jest najlepszy moment, by to zrobić. Dzięki temu zaoszczędzimy skuwania ścian w przyszłości.

Oprócz instalacji – a w zasadzie tuż po nich - należy wykonać też suche tynki i szlichty. Jest to też świetny moment na postawienie ścianek działowych.

W tym momencie przychodzi też czas na porządki w ogrodzie oraz budowę ogrodzenia. Jeśli zaś zbliża się zima, w pierwszej kolejności należy przygotować budynek na obniżenie temperatur – przez zabezpieczenie drzwi, okien czy opróżnienie instalacji wodnej. Gdy prace wewnątrz trwają, warto zakupić już materiały i sprzęty do wykańczania wnętrz oraz zdecydować się na ostateczne aranżacje.

V etap budowy – wykańczanie wnętrz

Prace wykończeniowe to moment, gdy budynek zamienia się nareszcie w przytulny dom. Jeśli chodzi o budynek, na tym etapie montuje się bramy, wykańcza elewację oraz montuje się urządzenia grzewcze.

Najciekawsze jest jednak to, co dzieje się w pomieszczeniach. Na naszych oczach stają się salonem, kuchnią, łazienką i wymarzonymi pokojami dzieci. Do wszystkich takich prac wybierzmy lubelską firmę Design-Haus Sebastiana Miareczki, która kompleksowo wykonuje prace budowlane i remontowe. Dzięki takim usługom możemy zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy oraz mamy pewność, że wszystkie mocne strony pomieszczenia zostaną wykorzystane.

Wynajęcie ekipy budowlanej, która wykonuje prace wykończeniowepod klucz” to najlepsze rozwiązanie. Dzięki niej otrzymamy na przykład duże rabaty na materiały budowlane. Nie musimy się martwić o pilnowanie i kontrolę nad taką ekipą – dajemy jej wytyczne i projekty, które ta realizuje pod naszą nieobecność. Tacy fachowcy są w stanie zrobić w domu wszystko – od malowania ścian i kładzenia posadzek, przez układanie płytek, instalację urządzeń sanitarnych, montaż mebli i sprzętów kuchennych, aż po meblowanie pomieszczeń według wytycznych. Pozwala to na zaoszczędzenie stresu, czasu i pieniędzy.

VI etap budowy – formalne zakończenie

Zakończenie budowy to już w zasadzie sprawy formalne. Najważniejsze są zawiadomienie o tym odpowiednich organów i złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie. Nadzór budowalny odbiera budynek, a my możemy się w nim zameldować i nareszcie zamieszkać w wymarzonym miejscu.

Opracowanie:
Lublin, Bursztynowa 1c lok. 49
tel. 609 407 522
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz