Artykuł sponsorowany

Prace budowlane przy adaptacji poddasza

Prace budowlane przy adaptacji poddasza

Jeśli rozważasz adaptację poddasza, dobrze wiedzieć od czego zacząć i jak przeprowadzić prace remontowe. Nawet jeśli zlecisz je polecanej firmie budowlanej, sam też musisz wiedzieć, czego się spodziewać, by odpowiednio nadzorować ich prace oraz by zdawać sobie sprawę z zakresu kosztów związanych z dociepleniem poddasza, montażem stolarki budowlanej czy zabudowy karton gips. Zapraszamy do lektury artykułu.

Kolejność prac przy remontach budynków mieszkalnych

Pierwszym krokiem przy planowanej adaptacji poddasza jest jego inwentaryzacja budowlana, czyli ocena stanu technicznego i możliwości wykonania wszelkich niezbędnych prac. Następnie trzeba wykonać projekt adaptacji poddasza i zgłosić go w odpowiednim urzędzie. Dopiero wtedy można poszukać sprawdzonej ekipy remontowej, która wykona zamówione prace. Warto znaleźć firmę remontowo-budowlaną, która zajmuje się ociepleniami budynków i ma doświadczenie w tym zakresie, gdyż to jeden z najważniejszych elementów, by potem mieszkało się komfortowo. Kolejnym, bądź równoczesnym krokiem jest montaż stolarki okiennej i drzwiowej a często również montaż okien dachowych w celu odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń. Stolarka okienna montaż to część remontu mieszkania, którą trzeba wykonać starannie i dokładnie.

Profesjonalna aranżacja wnętrz

Kiedy już przegrody zewnętrzne są przygotowane pozostaje ułożenie płyt kartonowo-gipsowych oraz ustawienie ścianek działowych. Na poddaszu dobrze jest nie stawiać zbyt wielu ścian działowych, gdyż ogranicza to przestrzeń. Do oddzielenie pomieszczeń można wykorzystać elementy istniejące, jak kominy, słupy albo ściany nośne. Tam gdzie jest to niezbędne firma Usługi Budowlane Robert Denejka wykonuje również układanie gładzi gipsowych. Zanim poddasze będzie gotowe do zamieszkania potrzebne będzie też wykończenie podłóg oraz malowanie i tapetowanie ścian. Wykańczając poddasze kompleksowo zapewnimy sobie niższe koszty i szybki termin realizacji robót budowlanych, gdyż jedna ekipa nie będzie wchodzić drugiej w drogę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz