Artykuł sponsorowany

Pożyczki przez Internet – nowa forma dofinansowania

Pożyczki przez Internet – nowa forma dofinansowania

Pożyczanie pieniędzy nie jest zwyczajem wynikającym z naszych czasów, bowiem takie praktyki stosowali już starożytni, a pojęcie pożyczki funkcjonowało już w czasach pierwszych cywilizacji.  Dziś korzystanie ze wsparcia finansowego przyjęło nowe formy i podlega regulacjom prawnym.

Popularne życie na kredyt

Pożyczki i kredyty w ostatnich latach cieszą się bardzo dużą popularnością, co zapewne wynika z powszechnie panującej mody życia na kredyt. Nie oznacza to oczywiście, że każdy, kto korzysta z oferty pożyczkowej, wydaje więcej niż zarabia. Chodzi tu raczej o przyspieszanie pewnych osiągnięć czy wykorzystywanie okazji, jak wyjątkowo atrakcyjna wycieczka zagraniczna czy też promocyjna wyprzedaż mebli, na których nam bardzo zależało. Osoby dobrze sytuowane, mające znaczne dochody, nie chcą czekać na gromadzoną w banku kwotę, lecz wolą sięgać po karty kredytowe, zaciągać kredyty i pożyczki w instytucjach finansowych, aby już cieszyć się nowym nabytkiem. Pogłębiająca się przepaść między bogatą i ubogą częścią społeczeństwa sprawia też, że po pożyczki sięgają też najubożsi, często nie mając innego sposobu na pokrycie kosztów leczenia czy wymiany uszkodzonej pralki. Tu kwoty pożyczek są niższe i częściej sięga się po chwilówki.

Serwisy pożyczkowe – konkurencja bankowości

Przez wiele dziesięcioleci jedyną możliwością uzyskania dodatkowych pieniędzy były kredyty bankowe udzielane przez instytucje finansowe na bardzo surowych zasadach. Banki przyznawały je tylko wybranej grupie swoich klientów, decydując o tym na podstawie wiarygodności kredytowej. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o tzw. czyste konto w spłatach zobowiązań, ale o wysokość uposażenia, która ma gwarantować możliwość spłaty, dlatego często samotna matka z dzieckiem, nawet ta pracująca, nie miała szans na kredyt właśnie z powodu zbyt niskich dochodów. Dziś jednak sytuacja się zmieniła i konkurencją dla banków stały się firmy oferujące pożyczki przez Internet,  w tym serwisy pożyczek społecznościowych, takie jak www.helppożyczka.pl, stosujące nieco bardziej liberalne zasady, a przede wszystkim umożliwiające pożyczanie małych kwot, które pozwolą załatać dziurę w domowym budżecie. To większa szansa dla osób uboższych pod warunkiem, że mają one stałe dochody i nie figurują na listach dłużników. Portale tego typu mają ponadto wiele zalet – skupiają nie tylko użytkowników, którzy chcą wziąć pożyczkę, ale także osoby, które rejestrując się w serwisie, zyskują możliwość inwestycji własnych pieniędzy.

Pożyczki bez wychodzenia z domu

Jak w każdej dziedzinie naszego życia, tak i w sferze usług finansowych pojawiło się wiele nowych rozwiązań, które mają na celu usprawnić procesy i do minimum skrócić czas oczekiwania na decyzję. W dziedzinie pożyczek coraz więcej firm finansowych oferuje możliwość starania się o pieniądze wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Wypełnianie wniosku online to pierwszy etap, wymagający weryfikacji. Do potwierdzenia wiarygodności konta wystarczy często jedynie przelew na symboliczną kwotę. Ponadto korzystając z serwisów pożyczek społecznościowych, można zyskać jeszcze więcej – nie ma potrzeby wychodzenia z domu, a poza tym istnieje możliwość starania się o pożyczkę nawet na własnych warunkach i zainwestowania własnych funduszy. Udzielanie pożyczek przez Internet z uwagi na możliwość pożyczania małych kwot i często również korzystne promocje czy atrakcyjny system spłat bywa powszechnie wybierane przez klientów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz