Materiał Partnera

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych

Jeśli prowadzisz firmę, posiadanie strony internetowej w dzisiejszych czasach to po prostu konieczność. Ale samo posiadanie strony jeszcze nie wystarczy. Aby naprawdę zaistnieć w sieci musisz zadbać o to, by twoi potencjalni klienci ją znaleźli w wynikach wyszukiwania – zadbać o jej pozycjonowanie. O tym, co to jest pozycjonowanie i o kilku podstawowych zasadach tej niełatwej sztuki dowiecie się z tego artykułu.

O jaką pozycję tu chodzi?

Oczywiście, jak najwyższą. Pozycjonowanie pod wyszukiwarki internetowe do takie działania, które prowadzą do zwiększenia widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Często pozycjonowanie wykonywane jest równocześnie z działaniami SEO, czyli optymalizacją pod wyszukiwarki internetowe. Chodzi o to, że po wpisaniu w wyszukiwarkę – najczęściej jest to Google – interesującego nas hasła, podaje nam ona listę stron internetowych, uznanych przez algorytmy tej wyszukiwarki za najlepiej dopasowane do zapytania. Tych wyników jest zwykle bardzo wiele, więc są one sortowane na podstawie tego, co algorytmy uznają za ważne. Jak mówi właściciel firmy Usługi Tomek zajmującej się pozycjonowaniem stron, w pozycjonowaniu chodzi o to, by w taki sposób dobrać słowa kluczowe, stworzyć unikalną treść w odpowiedniej ilości, zoptymalizować kod html – i dopasować ok. 200 innych parametrów – aby algorytm uznał, że właśnie nasza strona powinna znaleźć się w wynikach wyszukiwania na którymś z czołowych miejsc. Dlaczego jest to ważne? Po prostu dlatego, że internauci korzystają ze stron internetowych podanych w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania, rzadko jedynie zaglądając do drugiej, czy trzeciej dziesiątki, a do dalszych prawie nigdy.

Warto zainwestować w dobrą pozycję

Dokładne zasady działania algorytmów wyszukiwarek znają tylko ci, którzy te algorytmy tworzyli. Firmy świadczące usługi pozycjonowania stron zajmują się między innymi rozpoznawaniem czynników, które mają wpływ na miejsce danej strony w wynikach i dążeniem do poprawy działania tych elementów. Najważniejsze z nich, ale bynajmniej nie jedyne to:

  • optymalizacja kodu html
  • przygotowanie i optymalizacja treści na stronie, tj. słowa kluczowe, nagłówki, itp.
  • techniczne usprawnienie funkcjonowania strony – brak błędów, szybkość ładowania strony
  • struktura strony – podział na podstrony zawierające odpowiednie informacje
  • wersja mobilna strony
  • linkowanie do strony z innych stron

Pozycjonując daną stronę czy serwis internetowy nie można zapominać o pewnej ważnej kwestii. Raz osiągnięta w wyszukiwarce pozycja to jeszcze nie koniec. Zmiany w wynikach zachodzą przez cały czas, bo przecież konkurencja też działa, dlatego utrzymanie pozycji strony wymaga nieustannego prowadzenia działań. Jednak będąc świadomym korzyści, jakie może przynieść pozycjonowanie strony internetowej, warto taką usługę zlecić specjalistom.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz