Materiał Partnera

Pozwolenie na broń palną – jak uzyskać dokumenty i gdzie kupić sprzęt?

Pozwolenie na broń palną – jak uzyskać dokumenty i gdzie kupić sprzęt?

Pozwolenia na broń palną dzieli się ze względu na cel przeznaczenia. To właśnie ono jest jednym z ważniejszych uwarunkowań wydawania odpowiednich dokumentów zezwalających. Celami, w jakich może ono być wydawane, są: ochrona osobista, ochrona osób i mienia, działania łowieckie, sportowe, szkoleniowe, a także kolekcjonerstwo. Każdego roku w Polsce wydawanych jest kilkanaście tysięcy pozwoleń na posiadanie broni palnej przez osoby cywilne.

Procedura wydawania pozwolenia na broń palną

Proces ubiegania się o broń palną jest w Polsce bardzo wymagający. Pierwszym krokiem jest wykonanie odpowiednich badań psychologicznych, a także medycznych. Dopiero wtedy można z dokumentacją udać się na komendę – wymagane jest posiadanie odpowiedniego poświadczenie lekarskiego, dowodu wpłaty (ustawowo ustalona kwota), a także podania. Musi ono uwzględniać cel, w jakim osoba ubiega się o stosowanie broni. Warto wiedzieć, że pozwolenie wydawane jest w formie decyzji na użytkowanie konkretnej broni i jego rodzaju. Nie ma za to regulacji związanych z zakupem naboi, kul i śrutu strzelniczego w sklepach z militariami.

Gdzie kupuje się broń?

Broń palną dla osób cywilnych sprzedają profesjonalne sklepy z militariami, których asortyment jest dokładnie sprawdzany, testowany oraz certyfikowany. Musi on być dostarczany tylko od sprawdzonych producentów, z odpowiednimi zezwoleniami. Sklepy militarne bardzo często oferują szeroki asortyment, który uwzględnia nie tylko broń palną. Można w nich zakupić akcesoria survivalowe (scyzoryki wielofunkcyjne, kominiarki, hamaki, noże oficerskie, maczety), lornetki, lunety do broni, celowniki laserowe, stroje wojskowe ze skórzanymi butami, produkty do samoobrony (gazy pieprzowe, pistolety hukowe, pałki teleskopowe). Tego typu firmy są również przygotowane na obsługę pasjonatów łowiectwa, kolekcjonerów militariów, a także sportowców – sprzedają zarówno broń i akcesoria sportowe, jak i odżywki białkowe. Jeśli szukasz dobrego sklepu, zgłoś się do firmy militarnej PHU Expres.

Broń palna w sklepach z militariami

W sklepach z militariami można zakupić broń palną ASG taką jak pistolety WC4, pistolety maszynowe, pistolety ASG HG-196, a także karabiny i wiatrówki – np. wiatrówkę z dolnym naciągiem 4,5 mm, wiatrówkę Hammerli 850. Najlepsi dystrybutorzy posiadają również w ofercie repliki historyczne. Broń palną zakupują najczęściej osoby prywatne z odpowiednimi pozwoleniami, a także klienci instytucjonalni – firmy organizujące survivale, firmy paintballowe, przedsiębiorstwa ochroniarskie, zrzeszenia łowieckie, a także ośrodki sportowe związane ze sportami strzeleckimi.

Opracowanie:
Legnica, Schumana 11
tel. 731 092 769
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz