Materiał Partnera

Poznaj zalety wykładzin z PCV

Poznaj zalety wykładzin z PCV

Wykładziny z PCV cieszą się nieustannie rosnącą popularnością. Wszystko dzięki temu, że znakomicie łączą walory użytkowe z estetyką i świetnie sprawdzają się zarówno w przestrzeni domowej, jak i w biurach, sklepach, a nawet w specjalistycznych placówkach takich jak szpitale. Jakie są największe zalety wykładzin z PCV? Jeżeli rozważasz ich zakup, znajdujesz się we właściwym miejscu.

Produkcja i rodzaje wykładzin PCV

Tego rodzaju wykładziny wykonywane są z polichlorku winylu – sztucznego tworzywa, które charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz znakomitą termoplastycznością. Oprócz polichlorku winylu używa się dodatków, dzięki którym uzyskuje się pożądane właściwości posadzki, natomiast pigmenty i barwniki nadają jej kolor i unikalny charakter.

Wykładziny PCV dzielą się na jednorodne, które złożone są z jednej lub kilku warstw o jednakowym składzie, oraz na wykładziny niejednorodne, wielowarstwowe, składające się z kilku połączonych ze sobą folii o odmiennym składzie. Bogaty wybór wykładzin PCV wysokiej jakości znajdziemy w asortymencie firmy Marand Andrzeja Fleczyńskiego w Michałowicach, w województwie mazowieckim. Firma specjalizuje się w sprzedaży oraz w montażu wykładzin obiektowych od renomowanych producentów.

Zalety wykładzin PCV

Wykładziny PCV są chętnie stosowane nie tylko w domach, ale także różnych obiektach użyteczności publicznej oraz biurach. Są solidne i odporne na uszkodzenia. Zamawiając wykładzinę PCV, warto zwrócić uwagę na grubość warstwy użytkowej, która decyduje o jej trwałości. Kolejnym atutem tego typu posadzki jest łatwość w utrzymaniu czystości – wykładziny nie musimy konserwować, niepotrzebne są także specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne. Wystarczy tradycyjne odkurzanie i przecieranie na mokro. Wykładziny PCV są także ciepłe, stosunkowo miękkie i – co istotne – nie są śliskie. Warto podkreślić również walory estetyczne tego typu posadzki – wykładziny PCV perfekcyjnie imitują podłogi drewniane, płytki ceramiczne oraz kamienne. Bogaty wybór kolorów i faktur sprawia, że bez trudu dopasujemy rodzaj posadzki do naszego projektu.

Wykładziny PCV mają mnóstwo zalet – nic więc dziwnego, że zdobią nie tylko wnętrza domów, ale także pensjonatów, hoteli i obiektów medycznych. Gwarantują elegancki, nowoczesny wygląd i funkcjonalność – podłogi są trwałe, solidne, odporne na uszkodzenia i komfortowe w użytkowaniu. Pamiętajmy, żeby wykładziny obiektowe zamawiać w sprawdzonej firmie, która cieszy się zaufaniem klientów i oferuje nie tylko bogaty wybór produktów, ale także ich profesjonalny montaż. 

Opracowanie:
Michałowice, Słoneczna 13A
tel. 608 583 739
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz