Materiał Partnera

Poznaj zalety podnośników koszowych

Poznaj zalety podnośników koszowych

Podnośniki koszowe to nowoczesne, bezpieczne rozwiązanie, ułatwiające pracę na budowie i nie tylko. Jeśli mamy możliwość zastąpić zwykłe rusztowania podnośnikami koszowymi, warto się na to zdecydować. To zdecydowanie wygodniejsze i bardziej praktyczne. Jakie są najważniejsze zalety podnośników koszowych? Dlaczego są one tak popularne? Odpowiedzi poznacie czytając nasz artykuł.

Co to jest podnośnik koszowy?

Podnośniki koszowe są jednymi z nowoczesnych maszyn dźwigowych, w których wykorzystuje się układ hydraulicznego ramienia. Takie podnośniki to zwykle pojazdy (ciężarówki), na których ramieniu umieszcza się bezpieczny kosz, lub ewentualnie platformę, którą można swobodnie sterować. Używając podnośnika, można wykonywać pracę na wysokościach, nawet kiedy nie posiadamy uprawnień alpinistycznych. Duży wybór podnośników koszowych, które można po prostu wypożyczyć, znajdziemy w ofercie firmy Opommab. Usługi i wynajem maszyn budowlanych.

Zalety podnośników koszowych

Lista zalet podnośników koszowych jest naprawdę długa. Pierwszą z nich jest niezaprzeczalnie bezpieczeństwo pracy, jakie gwarantują te urządzenia. To istotne zwłaszcza w branży budowlanej, gdzie wciąż odnotowuje się największą liczbę wypadków przy pracy. Niejednokrotnie do tragedii dochodzi podczas prac na wysokościach, wykonywanych z użyciem rusztowania. Podnośniki koszowe pozwalają wykonywać takie prace, jednocześnie eliminując ryzyko. Ponadto dużą zaletą podnośników koszowych jest ich mobilność – możemy nimi dotrzeć właściwie w każde miejsce. Podnośniki są uniwersalne, stosuje się je w wielu branżach. Ich wynajem niewiele kosztuje. Poza tym, jak już wspomnieliśmy – pozwalają one na wykonywanie prac na wysokościach, bez specjalnych uprawnień.

Gdzie stosuje się podnośniki koszowe?

Ze względu na duże bezpieczeństwo pracy, jakie zapewniają podnośniki koszowe, mają one naprawdę wiele zastosowań. Używa się ich na przykład w sadownictwie i ogrodnictwie, do bezpiecznego przycinania wysokich drzew. Sprawdzają się także w ratownictwie – podnośników koszowych od bardzo dawana używa straż pożarna, która dzięki nim może szybko dotrzeć do źródła pożaru. Podnośniki są też niezastąpione w pracach porządkowych – takich jak na przykład mycie elewacji czy okien w wysokich budynkach. Ponadto stosuje się je w szeroko rozumianym budownictwie – głównie do prac wykończeniowych. Podnośniki koszowe stosowane są także podczas montażu reklam wielkoformatowych, billboardów, oraz na przykład przy montowaniu ozdób świątecznych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz