Artykuł sponsorowany

Poznaj wyjątkową twórczość malarza Daniela Ablewicza

Poznaj wyjątkową twórczość malarza Daniela Ablewicza

Malarstwo to sztuka wysoka, która bez słów potrafi wyrazić smutek, nostalgię, szaleństwo, miłość czy radość. Obrazy od zarania dziejów towarzyszyły człowiekowi, który szukał w nich odpowiedzi na nurtujące pytania oraz ucieczkę od szarego świata. W niezwykłe krainy można przenieść się między innymi dzięki twórczości malarza Daniela Ablewicza, który tworzy i pragnie dzielić się swoją twórczością. Malowane przez tego artystę obrazy nie tylko można uznać bowiem za prawdziwe dzieła o ponadczasowej tematyce, ale także warto na nie spojrzeć jak na sztukę użytkową, która może zdobić ściany wnętrz naszych domów.

Obrazy olejne pełne intensywnych barw

Malarz Daniel Ablewicz przede wszystkim tworzy w swojej pracowni ZIELONA BRZOZA obrazy olejne pełne intensywnych barw. Potrafią one przenieść odbiorcę do miejsc odległych i utęsknionych – na łono niezwykłej wiosennej natury czy do onirycznych krain jak z ballad i staropolskich baśni. Ostatnio malarz tworzy w nurcie owianym  subtelną tajemnicą, legendą i baśnią.  Artysta zaprasza każdego konesera sztuki do świata, który daje ukojenie, poczucie bezpieczeństwa i  wytchnienie. To świat pełen pozytywnych skojarzeń i spokoju ducha. Kolekcje Daniela Ablewicza to także malarskie spotkanie z przyrodą. Malarz tworzy niezwykłe kwiatowe impresje; portretuje z niebywałą dokładnością wizerunki zwierząt, w tym kogutów; a także uwiecznia na płótnie wyobrażenia tradycyjnych wiejskich chat, które zdobiły niegdyś polską ziemię.

Tematyką twórczości Daniela Ablewicza są również góry, przydrożne kapliczki i wędrujące po świecie anioły. Świat, który kreuje malarz jest pełen radości, pogody ducha, błogości, nadziei, a także nostalgii. Bogactwo intensywnych barw podkreśla zaś cuda natury. Jak sam Daniel Ablewicz stwierdza, przelewa na płótno piękno boskich atrybutów, ukazując światu piękno Stworzyciela.

Szerokie zainteresowanie twórczością Daniela Ablewicza

W pracowni malarstwa i sztuki użytkowej ZIELONA BRZOZA Daniel Ablewicz przygotowuje swoje dzieła, a następnie wybiera spośród nich te, które zostaną pokazane podczas wernisaży. Wiele z obrazów znajduje również swoich nowych właścicieli. Jak wyjaśnia bowiem malarz Daniel Ablewicz:

Malowane przeze mnie prace "wędrują" do Warszawy, Poznania, Wrocławia, Lublina, Krakowa, Łodzi... Generalnie do dużych miast, czyli tam, gdzie  brakuje ożywczego oddechu wiosny. Część z nich znajduje się również w zagranicznych kolekcjach. W Polsce stanowią wystrój muzeów, pensjonatów, wiejskich chat, karczm i uzdrowisk.

Każdy, kto szuka zatem niebanalnej dekoracji z duszą do swoich wnętrz, powinien zainteresować się pejzażami natury czy krajobrazem wsi wprost z pracowni ZIELONA BRZOZA. Obrazy olejne pełne intensywnych barw idealnie pasują zarówno do minimalistycznych skandynawskich salonów, jak i w pokojach zaaranżowanych w awangardowym, nowoczesnym czy klasycznym stylu. 

Oceń artykuł (4)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz