Materiał Partnera

Poznaj wszystkie korzyści, jakie płyną z tlenoterapii hiperbarycznej!

Poznaj wszystkie korzyści, jakie płyną z tlenoterapii hiperbarycznej!

Chcesz wspomóc swoją odporność? A może zależy Ci na tym, by poprawić wygląd swojej skóry? Zapomnij o drogich suplementach diety, spróbuj tlenoterapii w komorze hiperbarycznej. To bezpieczny i skuteczny sposób na to, by zadbać o swoje zdrowie, urodę i samopoczucie. Kto może skorzystać z dobrodziejstwa tlenoterapii hiperbarycznej? Dosłownie każdy, o ile nie ma ku temu istotnych przeciwwskazań zdrowotnych. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna to nieinwazyjna, ale zaawansowana metoda leczenia różnych schorzeń somatycznych oraz urazów przy pomocy czystego tlenu podawanego pacjentowi pod zwiększonym ciśnieniem. Zabieg odbywa się w szczelnej komorze hiperbarycznej pod kontrolą specjalistów.

Ciśnienie wyższe od atmosferycznego sprawia, że tlen dużo łatwiej przenika do krwinek czerwonych, osocza, układu limfatycznego oraz płynu mózgowo-rdzeniowego, zapoczątkowując tym samym pozytywne przemiany fizyczne, biochemiczne i fizjologiczne w organizmie.

W efekcie bez wysiłku doświadczysz korzyści, których nie przyniosłaby Ci żadna inna terapia. Wystarczy, że wejdziesz do komory hiperbarycznej i zaczniesz głęboko oddychać czystym tlenem. Od razu zauważysz, jak znika zmęczenie, a ciało staje się bardziej rozluźnione. A to dopiero początek zmian!

Wskazania do tlenoterapii hiperbarycznej

Ten rodzaj terapii doskonale radzi sobie z wieloma problemami zdrowotnymi. Po pierwsze, tlenoterapię hiperbaryczną uznaje się za naturalną profilaktykę wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak np. nadciśnienie tętnicze, otyłość czy miażdżyca. Po drugie, metoda ta wspiera proces rehabilitacji pacjentów po urazach, operacjach, oparzeniach i chorujących na schorzenia neurologiczne. Jednak to wciąż nie wszystko. Jak informuje specjalista z gabinetu HIBER MED w Sandomierzu, regularne zabiegi w komorze hiperbarycznej pomagają:

  • w leczeniu infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych,

  • w leczeniu przewlekłych dolegliwości bólowych w obrębie narządu ruchu,

  • w leczeniu migren,

  • w leczeniu bezsenności,

  • poprawiają samopoczucie, sprzyjają zachowaniu równowagi emocjonalnej,

  • sprzyjają procesowi odchudzania,

  • mają odmładzający wpływ na skórę,

  • pomagają zredukować cellulit,

  • zwiększają wydolność organizmu.

Z dobrodziejstw tlenoterapii hiperbarycznej mogą korzystać dzieci, dorośli i seniorzy. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia takiego zabiegu jest odma opłucnowa i stosowanie niektórych leków, głównie przeciwnowotworowych – np. bleomcyny, doksorubicyny, cisplatyny.

Opracowanie:
Sandomierz, 11 Listopada 12
tel. 797 272 067
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz