Artykuł sponsorowany

Poznaj rodzaje paliw stałych

Poznaj rodzaje paliw stałych

Nie ulega wątpliwości – najbardziej popularnym i najstarszym rodzaje paliwa stałego jest węgiel. Cechuje się on wysoką kalorycznością, która zapewnia świetną jakość ogrzewania przy niewielkim koszcie zakupu opału. Na rynku znajdziemy różne rodzaje węgla – między innymi ekogroszek i miał węglowy. Do ogrzewania chętnie stosujemy także drewno. Jaki rodzaj opału najlepiej ogrzeje nasz dom?

Tradycyjny węgiel  

Ten rodzaj opału przeznaczony jest do spalania w piecach żeliwnych i stalowych. Węgiel nie jest drogi, a przy tym wyróżnia się dość wysoką kalorycznością – właśnie dlatego jest tak chętnie stosowany do ogrzewania. Do jego zalet należy zaliczyć także łatwą dostępność. Pamiętajmy jednak, żeby wybierać węgiel dobrej jakości, który jest wydajniejszy w codziennym użytkowaniu. Znajdziemy go w ofercie renomowanej firmy Lemi w Brzezinach, w województwie łódzkim. Firma oferuje także ekogroszek, miał i drewno oraz paliwa płynne – olej opałowy i desiel. Ponadto prowadzi stację paliw.

Ekogroszek

Ten rodzaj opału stał się bardzo popularny w ostatnich latach. Ekogroszek uzyskiwany jest podczas mielenia węgla kamiennego i brunatnego. Może być wykorzystywany w piecach wyposażonych w automatyczne podajniki, co znacząco ułatwia ogrzewanie. Ekogroszek charakteryzuje się niską zawartością siarki, wysoką kalorycznością i małą zawartością wody oraz substancji niepalnych. Dzięki temu generuje małe ilości popiołu i siarki.

Miał węglowy

To tańsza alternatywa dla tradycyjnego węgla. Miał tworzony jest z węgla kamiennego i stanowi jego najbardziej rozdrobioną formą. Jego dużym atutem jest niska cena. Miał węglowy będzie więc dobrym materiałem opałowym, jeśli zależy nam na sporych oszczędnościach.

Drewno

Drewno jest jednym z najzdrowszych materiałów opałowych, o ile jest właściwie spalane. Należy jednak pamiętać, że jest to materiał stosunkowo drogi oraz cechujący się dość niską wartością energetyczną. Drewno na opał dostępne jest w sprzedaży w formie nieprzetworzonej (w szczapach, wiórach, trocinach, zrębkach) lub przetworzonej – w postaci pelletu lub brykietu.

Jaki rodzaj opału powinniśmy wybrać? Pamiętajmy, żeby jego typ dopasować do pieca, którym dysponujemy. Poza tym zawsze kierujmy się jakością – paliwa stałe i paliwa płynne kupujmy w sprawdzonym źródle – w firmie, która cieszy się zaufaniem klientów. Wówczas zyskamy pewność, że kupiony przez nas węgiel, ekogroszek, drewno, czy olej opałowy są najwyższej jakości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz