Artykuł sponsorowany

Poznaj przyczyny zaburzeń równowagi z Indywidualną Specjalistyczną Praktyką Lekarską lek. med. Joanny Krupy-Olchawy

Poznaj przyczyny zaburzeń równowagi z Indywidualną Specjalistyczną Praktyką Lekarską lek. med. Joanny Krupy-Olchawy

Utrata stabilności, zawroty głowy i zaburzenia przestrzeni to niepokojące objawy, które powinny być skonsultowane ze specjalistą. Zastanawiasz się, jakie mogą być przyczyny problemów z równowagą? Chcesz wiedzieć, kiedy skorzystać z pomocy Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej lek. med. Joanny Krupy-Olchawy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co może być powodem objawów oraz w jakiej sytuacji udać się do neurologa!

Co może powodować zaburzenia równowagi?

Zaburzenia równowagi z zawrotami głowy i dezorientacją często wskazują na problemy z błędnikiem. Ich przyczyną mogą być nieprawidłowości w pracy układu przedsionkowego np. zapalenie nerwu przedsionkowo-ślimakowego, czy zapalenie błędnika, a także choroby ogólnoustrojowe tj. zbyt niskie ciśnienie krwi lub guzy mózgu, czy dolegliwości psychiczne takie jak depresja.

Medycyna rozpoznaje różne przyczyny zaburzeń równowagi. Ten objaw nie zawsze oznacza coś poważnego. Jeśli jednak się powtarza, jego epizody bywają wydłużone i doprowadzają do urazów wskutek upadków, warto skonsultować problem ze specjalistą. Lekarzem zajmującym się diagnostyką tego typu schorzeń jest neurolog.

Kiedy skorzystać z pomocy neurologa?

Neurologia jest rozległą dziedziną medyczną. W gabinetach takich jak Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska lek. med. Joanna Krupa-Olchawa, poza zaburzeniami równowagi konsultować można wiele objawów mających swoją przyczynę w schorzeniach obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Są to m.in.:

  • padaczka;

  • choroby Parkinsona i Alzheimera;

  • stwardnienie rozsiane;

  • bóle kręgosłupa lub rwa kulszowa;

  • migrena i miopatie;

  • zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Lekarz med. Joanna Krupa-Olchawa od trzydziestu lat prowadzi praktykę neurologiczną na terenie województwa pomorskiego w takich miastach jak Kościerzyna, Tczew i Żukowo. Lata praktyki umożliwiły jej dogłębne poznanie zagadnień chorób układu nerwowego. Specjalistka nie boi się pracy z najtrudniejszymi przypadkami i na bieżąco poszerza swoją wiedzę w celu jak najlepszej diagnostyki i skutecznego leczenia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz