Materiał Partnera

Poznaj pomysły na atrakcyjny wypoczynek w lesie!

Poznaj pomysły na atrakcyjny wypoczynek w lesie!

Kontakt z naturą ma na nas doskonały wpływ – wszechobecna zieleń kojąco działa na nasze zmęczone oczy, które na co dzień wpatrzone są w monitory komputerów, a dźwięki natury sprawiają, że czujemy się naprawdę zrelaksowani. Bliskość lasu daje nam mnóstwo możliwości – ta jedyna w swoim rodzaju zielona przestrzeń to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek.

Nieustannie rośnie liczba osób żyjących w betonowych dżunglach, z dala od fauny i flory. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi odczuwa tęsknotę za naturą i jako kierunek wakacyjnych wojaży wybiera zalesione tereny, gdzie można do woli cieszyć się kontaktem z przyrodą. Jak atrakcyjnie zorganizować czas wśród drzew i zieleni?

Postaw na sport

 Niezwykle popularny sport, jakim jest obecnie bieganie, sprawia znacznie więcej przyjemności, gdy mamy szansę przemierzać kilometry leśnymi drogami. Jogging po asfalcie wśród spalin samochodów nie odpręża i może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, zwłaszcza na kolanach. Dlatego jeżeli jesteś zapalonym biegaczem, koniecznie wybierz się na weekend lub urlop do zacisznej miejscowości sąsiadującej z lasem. Jeżeli ten rodzaj sportu wydaje Ci się zbyt wyczerpujący, postaw na nordic walking – ta niezwykle doceniana w Europie aktywność cieszy się coraz większym powodzeniem także w Polsce. Marsz z kijkami w otoczeniu fauny i flory to nie tylko przepis na świetną kondycję, zdrowsze serce i szczuplejszą sylwetkę, ale także lepsze samopoczucie! Jesteś miłośnikiem jazdy konnej? Znajdź miejsce, w którym wytyczono trasę dla entuzjastów aktywnego wypoczynku w siodle, jak np. w Nadleśnictwie w Świerczynie.

Gry i zabawy

Las to tajemnicza i ogromna przestrzeń, która doskonale sprawdzi się jako tło intrygujących gier, jak np. geocaching! Jeżeli chcesz poczuć się jak detektyw szukający wskazówek lub jak poszukiwacz skarbów na tropie cennej nagrody, to ta ciekawa terenowa gra przysporzy Ci wiele radości! Zalesione tereny doskonale sprawdzą się także jako tło zabaw w podchody, któresą fantastyczną propozycją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bez wątpienia łono natury sprzyja nie tylko odpoczynkowi, ale także integracji – dlatego to idealne miejsce na organizację firmowych lub studenckich imprez zapoznawczych, które mogą być zakończone ogniskiem zorganizowanym w wyznaczonym miejscu. Jeżeli jesteś zainteresowany przygotowaniem niebanalnego spotkania w leśnym plenerze, pamiętaj, że należy poinformować o tym fakcie nadleśnictwo z okolicy.

Bliskość lasu zapewnia niezapomniane przeżycia i pomaga zapomnieć o codziennych problemach i stresujących wydarzeniach. Dlatego warto odwiedzać piękne, zalesione tereny, żeby jak najczęściej cieszyć się bliskością natury.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz