Materiał Partnera

Poznaj nowoczesny skup złomu AGMET z okolic Krakowa

Poznaj nowoczesny skup złomu AGMET z okolic Krakowa

Liczba skupów złomu w Polsce z roku na rok wzrasta. Jest to zjawisko bardzo pozytywne. Skupy złomu są bowiem ważnym ogniwem w łańcuchu recyklingu metali żelaznych oraz nieżelaznych. Podkreślić przy tym również warto, że w naszym kraju działa coraz więcej skupów nowoczesnych, które wyposażone są specjalistyczne maszyny oraz floty pojazdów transportowych. Tak jest w przypadku firmy AGMET, która działa w okolicach Krakowa. Jej siedzibą jest miejscowość Gotkowice położona 20 kilometrów od stolicy Małopolski.

Skup złomu stalowego i metali kolorowych 

Skup złomy AGMET specjalizuje się w odbiorze różnych materiałów przekazywanych w późniejszym czasie do odzysku. Przede wszystkim firma z Gotkowic przyjmuje złom stalowy odmiennego pochodzenia i klasy, a także złom kolorowy. Stanowią go metale kolorowe w tym niebywale cenna miedź zwana inaczej rudym złotem. Może być ona dostarczona w postaci rur, żyłek, prętów, blach, uzwojeń czy uszkodzonych przedmiotów codziennego użytku. 

Obsługa różnych grup klientów

Skup złomu AGMET nastawiony jest na współpracę z każdym klientem. Może to być zatem osoba prywatna pozbywająca się złomu z garażu czy strychu lub też firma, która cyklicznie chce dostarczać do profesjonalnego zakładu złom poprzemysłowy i pobudowlany. Skup złomu AGMET kooperuje również z instytucjami publicznymi, z którymi realizuje misję ochrony środowiska naturalnego w województwie małopolskim.

Jeśli chodzi o standard obsługi, każdy klient liczyć może na pełne doradztwo, wysokie kompetencje logistyczne kadry AGMET, a także na wystawienie Karty Przekazania Odpadów. Skup proponuje również atrakcyjne ceny i korzystne warunki długofalowej współpracy.

Odbiór złomu własnym transportem

Skup złomu AGMET gotowy jest na odbiór złomu na zasadzie podstawienia kontenera. Firma dostarcza we wskazane miejsce nowoczesną flotę transportową, która bezpiecznie przewozi surowce przekazywane w następnym etapie do ważenia na zalegalizowanych wagach samochodowych najazdowych. Usługa odbioru złomu, czy metali kolorowych dostępna jest zaś na terenie całego Krakowa oraz okolicznych miejscowości w zasięgu około 30 kilometrów.

Współpraca z zakładami recyklingowymi

Warto wiedzieć również, że firma AGMET po odbiorze złomu, jego wstępnej selekcji i wstępnym oczyszczeniu przekazuje materiały do nowoczesnego zakładu recyklingowego. Setki ton rocznie stali, aluminium – w tym puszek – czy miedzi może być zatem dzięki skupowi AGMET odzyskana i przywrócona z powodzeniem na rynek. To zaś wpływa na ograniczenie wydobycia i przerobu surowców naturalnych, co skutkuje mniejszym skażeniem środowiska – emisja dwutlenku węgla dzięki recyklingowi z roku na rok spada nawet o kilkadziesiąt milionów ton. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz