Materiał Partnera

Poznaj niezwykłe sanktuarium Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu!

Poznaj niezwykłe sanktuarium Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu!

W Polsce znajduje się wiele przepięknych architektonicznie sanktuariów maryjnych, które zrzeszają wiernych w pielgrzymkach i prośbach, składnych do Boga za pośrednictwem Matki Bożej. Znana jest zatem licheńska bazylika, klasztor jasnogórski, czy też świątynia w Łagiewnikach. Czy tylko w te miejsca warto udać się ze swoją modlitwą, oraz w celu zwiedzenia wyjątkowych miejsc kultu? Odpowiedź brzmi: nie! W Polsce możemy znaleźć wiele wyjątkowych kościołów i sanktuariów, w tym to Matki Bożej Łaskawej, Patronki i Opiekunki Małżeństw i Rodzin we Wrocławiu.

Parafia pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu i jego misja duszpasterska

Parafia pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, przede wszystkim skupia się na bardzo ważnej misji duszpasterskiej, którą jest wsparcie rodzin, młodych małżeństw, czy osób w narzeczeństwie. To tam można udać się na wspólną modlitwę, czy po profesjonalne porady rodzinne (od psychologicznych, przez duchowe, po nawet prawne). Nic dziwnego, że tysiące par z całej Polski, chce wziąć ślub lub ochrzcić swoje potomstwo w tamtejszych murach, przed obrazem Matki Bożej Łaskawej Patronki i Opiekunki małżeństw i rodzin. To jej wstawiennictwo przy problemach życiowych, już od wieków okazuje się niesamowicie skuteczne, co spowodowało bardzo ożywiony ruch pielgrzymkowy. Wierni mogą przesyłać prośby o błogosławieństwo również listownie, co jest praktyką bardzo powszechną. Warto jednak samemu odwiedzić niezwykłe wrocławskie Sanktuarium maryjne, oddając się nie tylko modlitwie, ale także doznaniom artystycznym. Tamtejsza świątynia wypełniona jest bowiem wieloma architektonicznymi perełkami. Znaleźć można tam również wyjątkowe dzieła sztuki sakralnej…

Odwiedź miejsce kultu maryjnego

Kościół św. Karola Boromeusza we Wrocławiu, zaliczany do sanktuariów maryjnych, został zbudowany w pierwszych latach XX wieku, a następnie po wojennym spustoszeniu odbudowany oraz odrestaurowany został w latach 60-tych. Jeśli chodzi o jego architekturę, należy wiedzieć, iż jest on wzniesiony w stylu neoromańskim, będąc również ważnym obiektem zainteresowań studentów oraz adeptów historii sztuki, czy architektury. Jest to związane między innymi ze słynną kaplicą, zwaną Porcjankulą, którą podobną można spotkać w Asyżu. Na pamiątkę zbudowania takiej budowli przez św. Franciszka własnymi rękoma, dzisiaj wierni mogą wziąć udział w obchodach 2 sierpnia, kiedy to można uzyskać w Kościele Katolickim odpust zupełny.

W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, można znaleźć również cudowny obraz Patronki i Opiekunki Małżeństw i Rodzin, do której zanoszone są błagania oraz wezwania. Msze święte są zaś bardzo uroczyste, ale i skromne jednocześnie, co podyktowane jest regułami życia zakonu franciszkanów. Warto wziąć w nich udział, ponieważ są one niezwykłym duchowym, a także estetycznym przeżyciem. Modlitwy warto również zanosić do Świętych, których relikwie znaleźć można w kościele parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu, mowa o Relikwii Krzyża Św.; Relikwii Św. Franciszka z Asyżu; Relikwii Bł. Jakuba Strzemię; Relikwii Św. Antoniego  Padewskiego; Relikwii Św. Maksymiliana Maria Kolbego; Relikwii Św. Joanny Beretty Molli; Relikwii z krwi Św. Jana Pawła II; Relikwii Św. o. Pio; czy też Relikwii Św. Karola Boromeusza. To tych umiłowanych przez Pana Boga, warto wziąć również za swojego patrona podczas okresu narzeczeństwa.

Warto wiedzieć! Przy sanktuarium Matki Bożej Łaskawej działa zakon franciszkanów. Pomaga on wielokrotnie w organizowaniu pielgrzymek do Wrocławia, ze wykazywaniem dobrych miejsc kwaterunku. Kontakt można nawiązać zaś po rekomendowanym uprzednim zapoznaniu się z dedykowaną stroną www.  

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz