Artykuł sponsorowany

Poznaj kuchnię ukraińską z Barem Marynarz

Poznaj kuchnię ukraińską z Barem Marynarz

Polacy lubią kosztować smaków zarówno kuchni polskiej, jak i zagranicznej, czego dowodem jest mnogość restauracji serwujących dania włoskie, japońskie, chińskie, ale również ukraińskie. Mieszkańcy Władysławowa i okolic, a także turyści spędzający wakacje nad Bałtykiem, mogą skosztować typowych dań kuchni ukraińskiej w Barze Marynarz, przy którym znajduje się również sklep. W  asortymencie można znaleźć artykuły, które są nieodłącznym elementem nadmorskich wakacji.

Dania z kuchni ukraińskiej

Na szczycie listy najpopularniejszych dań kuchni ukraińskiej widnieje oczywiście barszcz ukraiński, czyli zupa z burakami, kapustą oraz innymi warzywami, której zwieńczeniem jest solidna porcja śmietany, której kleks zdobi środek talerza. Z uwagi na to, że kuchnia ukraińska bazuje przede wszystkim na daniach z mąki lub z dodatkiem kaszy, potrawą cieszącą się sporym zainteresowaniem są bliny, a więc placki drożdżowe, które smaży się na głębokim oleju i podaje z różnymi dodatkami – zarówno ze śmietaną czy masłem, jak i z mięsem czy rybą.

W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć także o pierogach z różnorodnymi nadzieniami: mięsem, kaszą, serem i ziemniakami, szpinakiem, truskawkami czy też innymi owocami sezonowymi. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że również dobrze znane Polakom placki ziemniaczane to jedno z kultowych dań kuchni ukraińskiej. Nie sposób pominąć również dobrze nam znanych gołąbków z mięsem, najczęściej serwowanych z sosem pomidorowym. Wnikliwi obserwatorzy zauważą również, że w kuchni ukraińskiej zdecydowanie rządzi kasza gryczana, której odpowiednie przygotowanie, a także aromat może być bazą wielu dań.

Gdzie skosztować smaków kuchni ukraińskiej?

Każdy, kto chciałby spróbować kuchni ukraińskiej, z pewnością zastanawia się, gdzie można zetknąć się z jej prawdziwymi smakami. Okazuje się, że doskonałą okazją mogą być wakacje nad polskim morzem. Turyści, którzy zdecydowali się na spędzenie urlopu we Władysławowie lub okolicach, powinni udać się do Baru Marynarz, który znajduje się przy ulicy Morskiej 9 i jest czynny od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 9:00 do 24:00. Co ciekawe, oprócz skosztowania kuchni ukraińskiej, klienci tego miejsca mogą liczyć również na możliwość zrobienia zakupów w ukraińskim stylu. Przy bardzie działa również sklep, w którym nie brakuje zarówno ryb, jak i wędlin, serów, napojów oraz innych produktów spożywczych.

Nie da się ukryć, że smaki kuchni ukraińskiej z pewnością zadowolą polskie podniebienia. Warto również spróbować ukraińskich słodyczy, a także produktów typowych dla tego kraju. Można je kupić we wspomnianym wcześniej sklepie spożywczym, działającym przy Barze Marynarz we Władysławowie.

Opracowanie:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 135A
tel. 790 315 199
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz