Materiał Partnera

Poznaj bogatą ofertę traw ozdobnych do ogrodów w ofercie firmy Świat Roślin Grzegorz Dąbrowski!

Poznaj bogatą ofertę traw ozdobnych do ogrodów w ofercie firmy Świat Roślin Grzegorz Dąbrowski!

Aranżacja wyjątkowego, niepowtarzalnego, a za razem wpisującego się w nowoczesne budownictwo domów jednorodzinnych ogrodu jest ogromnym wyzwaniem. Stworzenie współczesnej przestrzeni wokół domu wymaga połączenia wielu różnorodnych roślin, których doskonałym uzupełnieniem okazują się trawy ozdobne. Są one świetnym sposobem pozwalającym dzielić ogród na strefy, wyglądają zjawiskowo przez całe lato do późnej jesieni. Poznaj ofertę firmy Świat Roślin!

Czemu trawy ozdobne w ogrodzie to dobry pomysł?

Nowoczesne budownictwo domów jednorodzinnych ma w sobie coś wyjątkowego, więc nie sposób w podobnym stylu zaaranżować ogród. Jednymi z roślin, które idealnie łączą w sobie cechy minimalistyczne i jednocześnie tworzą z innymi gatunkami bardzo ciekawe aranżacje są trawy ozdobne, które są dostępne w bardzo wielu różnorodnych gatunkach, różniących się od siebie wysokością i barwą. Trawy świetnie sprawdzają się jako niebanalna ozdoba i uzupełnienie innych roślin, umożliwiając jednocześnie podział ogrodu na różne strefy, jak wypoczynkowa oraz przeznaczona na zabawę dla dzieci. Trawy ozdobę są coraz częściej wybierane przez wielu początkujących ogrodników, gdyż nie wymagają specjalistycznych umiejętności ani skompilowanych zabiegów ogrodniczych, dobrze radzą sobie nawet na słabszych stanowiskach glebowych oraz są odporne na różne choroby oraz szkodniki.

Cechy charakterystyczne traw ozdobnych

Trawy stanowią świetne dopełnienie różnorodnych mniejszych i większych rabat, zaś po ścięciu oraz wysuszeniu mogą stanowić ciekawy, jesienny element wystroju wnętrz. Kępy wielu gatunków traw rozrastają się, więc po zakupie określonej ilości sadzonek, można samodzielnie w kolejnych latach uprawy z powodzeniem je rozsadzić. W ofercie firmy Świat Roślin Grzegorz Dąbrowski znajdują się różnorodne trawy ozdobne, posiadające ciekawe i unikalne ulistnienie, a także efektowne kwiatostany, z których powstają owocostany zwane kłosami. Dzięki swej lekkości można je na okres zimowy zaplatać, co wygląda niezwykle efektownie, nawet gdy większość roślin traci liście, a ogród przygotowuje się do zimy. Niemal wszystkie gatunki traw bardzo dobrze prezentują się przy kamienistych alejkach, oczkach wodnych, altanach czy ogrodzeniach.

Pierwszym istotnym kryterium przy wyborze traw do ogrodu jest ich wysokość, która determinować może wygląd całej rabaty. Wyróżnia się trawy wysokie, średnie i niskie (do 50 cm wysokości). Dobrze dobrane gatunki mogą stanowić alternatywę dla żywopłotów, a dzięki niezwykle różnorodnym barwom, każdy znajdzie taką odmianę trawy, która wpasuje się w jego indywidualny gust. Jeżeli potrzebujesz fachowego doradztwa, to warto skorzystać z oferty doświadczonej i rzetelnej firmy Świat Roślin Grzegorz Dąbrowski z Wyszkowa w województwie małopolskim, która posiada szeroki wybór traw i innych roślin ozdobnych, cebulek kwiatowych, nasion, a także sprzętów i akcesoriów ogrodniczych, środków ochrony roślin, a ponadto, zajmuje się projektowaniem oraz wykonawstwem ogrodów według indywidualnych upodobań klientów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz