Materiał Partnera

Powrót wełny do naszych domów

Powrót wełny do naszych domów

Wełna znowu stała się modna w naszych domach, nie tylko w porze zimowej. Powracający trend związany z wykorzystaniem wełny powodowany jest chęcią wykorzystywania w gospodarstwach domowych wysokiej jakości produktów o naturalnych właściwościach oraz wysokiej estetyce. Przy zakupie wyrobów z wełny, sprawdź jej skład – tylko najlepsi producenci oferują w pełni naturalne wyroby wełniane o właściwościach pozytywnie wpływających na zdrowie.

Producenci wyrobów z naturalnej wełny

Naturalna wełna bez domieszek materiałów sztucznych zaliczana jest do tworzyw bardzo przyjaznych człowiekowi. Nie tylko charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi, ale również ma wiele innych zalet takich jak: niepowtarzalna miękkość, świetne właściwości izolacyjne i higroskopijne (utrzymuje ciepło i odpowiedni poziom wilgoci), a także odporność na szkodliwe promieniowanie UV. To dlatego jest ona tak szeroko wykorzystywana zarówno w branży odzieżowej, jak i branży włókiennictwa dekoracyjnego – bieliźnie pościelowej. Jeśli jesteś zainteresowany wysokiej jakości wyrobami z wełny, zapoznaj się z ofertą takich firm jak Merino producent wyrobów z wełny – zalicza się ona do liderów polskich w produkcji kołder i pościeli, a z ich produktów korzystają m.in. sklepy wnętrzarskie, sklepy z artykułami gospodarstwa domowego, hotele, szpitale, a także restauracje.

Wełna dobra dla naszego zdrowia

Wełna wykorzystywana jest szeroko w produkcji pościeli, koców i kołder ze względu na swoje wysokie właściwości związane z zapewnieniem wysokiego komfortu snu – zapewnia ona ciepło, miękkość, a właściwości higroskopijne nie powodują wzmożonej potliwości. Termoregulacja produktów wełnianych nie powoduje podrażnień skóry, a także jej przegrzania czy wychłodzenia. Bardzo ważne jest to w przypadku kobiet w ciąży, małych dzieci, a także seniorów – to oni bardzo często decydują się na bieliznę pościelową z wełny. Wyroby wełniane polecane są również alergikom, a także osobom z problemami z krążeniem krwi. Działanie lecznicze wełny powoduje, że wykorzystuje się ją przy produkcji wyrobów przeciwreumatycznych takich jak wkłady do butów, kapcie, kamizelki wełniane, pasy ocieplające, nakolanniki wełniane czy bambosze.

Jak czyścić wełnę?

Lekkie zabrudzenia wełny nie wymagają czyszczenia jej na mokro – istnieją na rynku specjalne preparaty do czyszczenia wełny na sucho. W przypadku pościeli wełnianych, kołder wełnianych, poduszek, szlafroków, siedzisk do samochodów, śpiworów wełnianych czy ręczników ważne jest jednak czyszczenie ich na mokro. Wełna jest materiałem specyficznym i wymaga zastosowania odpowiedniego procesu pielęgnacyjnego. Bardzo ważne jest to, aby prać wełnę w środkach piorących zawierających w swoim składzie lanolinę. Należy pamiętać również o tym, aby prać wyroby z wełny w temperaturze 30 stopni Celsjusza bez odwirowania. Wyprane materiały wełniane należy powiesić w stanie mokrym w miejscu zacienionym. Pamiętaj o tym, że wełny nie tylko nie można odwirowywać mechanicznie w pralce, ale nie powinno się jej również prasować.

Opracowanie:
Żory, Rudzka 13B
tel. 32 434 26 97
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz