Artykuł sponsorowany

Powierz swoje problemy prawne w ręce adwokata

Powierz swoje problemy prawne w ręce adwokata

Cywilizacja oparta na nowoczesnych technologiach, demokracji, swobodzie wypowiedzi, a także bardziej liberalnych stosunkach społecznych wpłynęła również na prawo. Ludzie stali się bardzo świadomi swoich praw, jako obywatele i jednostki społeczne, co doprowadziło do zwiększonej aktywność w kancelariach prawniczych i sądach. W dzisiejszych czasach proces sądowy lub pomoc prawna nie kojarzy już się tylko z trudnymi sprawami karnymi i widmem więzienia, ale ze sprawnie działającymi mechanizmami sprawiedliwości.

Szczególne zaufanie, kompetencje i usługi

Warto wiedzieć, że w Polsce każdego roku dochodzi do kilkunastu milionów procesów sądowych, we wszystkich rodzajach sądów wszystkich powołanych ustawami instancji. Suma ta jest olbrzymia, a w większości przypadków strony postępowania muszą wcześniej przygotować się w kancelariach prawniczych, w tym w kancelariach adwokackich takich jak Kancelaria Adwokacka Tomasz Kilarski. Warto w związku z tym wiedzieć, że w Polsce przypada około siedmiuset obywateli na jednego prawnika! Wynik ten nie jest zadowalający, kiedy spojrzymy na ten sam współczynnik w Stanach Zjednoczonych. Pozytywną stroną takiej sytuacji i mniejszej liczby kancelarii prawnych jest to, że prawnicy są zawodem o szczególnym zaufaniu publicznym, które z roku na rok wzrasta – wykształcenie, ogromny zakres wiedzy w różnych gałęziach prawa oraz możliwość wcielania w życie wielu linii obrony to najważniejsze cechy dobrego adwokata. Warto również wspomnieć o szerokim zakresie porad prawnych udzielanych przez najlepsze kancelarie prawnicze. Zajmują się one doradztwem w takich gałęziach prawa jak prawo cywilne, prawo handlowe, prawo gospodarcze czy prawo pracy.

Nie patrz na cenę, patrz na rezultat

Pierwszym krokiem przy wyborze adwokata powinna być szczera rozmowa i sprawdzenie, czy dany adwokat potrafi zrozumieć potrzeby klienta ­– pamiętaj, adwokat udziela konsultacji i porad prawnych w ramach norm etycznych i zawodowych. Drugi etap przy wyborze adwokata zakłada określenie bilansu strat i zysków. Adwokat oceni Twoją szansę na wygraną i doradzi, jak jej dokonać. Twój prawnik poinformuje Cię również o możliwych konsekwencjach prawnych. Jeśli chodzi o sam bilans zysku, razem z adwokatem powinniście dokonać przeliczenia ceny za usługę prawną i porady prawne oraz ocenić szansę na odzyskanie środków finansowych w razie wygrania sprawy. Procesy często związane są z podziałem majątku, wyegzekwowaniem zapłaty, a także kar finansowych na Twoją rzecz, za np. zerwanie umowy przez pracodawcę czy mobbing (prawo pracy). Pamiętaj, że zysk nie musi być tylko finansowy. Efektywnym rezultatem może być również rozwód, orzeczenie nakazujące przeprosiny, uniewinnienie w procesach karnych i cywilnych. Określenie ryzyka finansowego oraz konsekwencji prawnych to bardzo ważny etap współpracy z adwokatem. Powinieneś zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ każdy proces ma swój cel. Jeśli to Ty chcesz któryś z nich uzyskać, musisz podjąć właściwą decyzję!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz