Materiał Partnera

Postępowanie windykacyjne – Kancelaria Ultimatum

Postępowanie windykacyjne – Kancelaria Ultimatum

Egzekwowanie należności od dłużnika może być bardzo długie i złożone. Sprawy związane z zadłużeniami dotyczą zarówno osób indywidualnych, jak i biznesowych, które coraz częściej podejmują współpracę z wyspecjalizowanymi kancelariami windykacyjnymi. To one dzięki odpowiedniej metodologii i techniki pracy egzekwują często długi na drodze negocjacyjnej – ostatnim etapem jest w przypadku niepowodzenia sprawa sądowa.

Etap pierwszy – wywiad gospodarczy, sprawdzenie stanu majątkowego dłużnika

Pierwszym krokiem przy postępowaniach windykacyjnych – zwłaszcza tych związanych z nieuczciwymi i niewypłacalnymi kontrahentami – jest przeprowadzenie przez odpowiedni podmiot tak zwanego wywiadu gospodarczego oraz sprawdzenie stanu majątkowego dłużnika oraz jego rodziny.  Cjest między innymi uzyskanie wszystkich danych osobowych dłużnika, a także jego sytuacji życiowej. Najistotniejsza jest jednak jego płynność majątkowa – tutaj specjaliści są w stanie określić czy posiada on dobra ruchome i nieruchome, a nawet aktywa i pasywa. Bardzo ważne jest również stwierdzenie, czy dany dłużnik dysponuje tak zwanym majątkiem utajonym. Tego typu informacje mogą być bardzo istotne w przypadku zarówno windykacji polubownej, jak i sądowo-egzekucyjnej. Pamiętaj jednak zawsze o tym, aby wybierać do kooperacji tylko renomowane firmy windykacyjne, które świadczą swoje usługi w zakresie prawa cywilnego, pracy, rodzinno-opiekuńczego, spadkowego, a także karnego. Tak szerokie kompetencje dziedzinowe posiadają specjaliści Kancelarii  Ultimatum – sprawnie egzekwują oni zadłużenia dot. spraw pomiędzy osobami fizycznymi , firmami,  wynagrodzeniami za pracę, niezapłaconymi fakturami, czy też odszkodowaniami.

Negocjacje polubowne

Do podstawowych narzędzi „wywierania przymusu” na dłużniku są takie działania windykacyjne jak między innymi: próby bezpośredniego kontaktu, wystosowywanie wezwań do zapłaty, informowanie zadłużonego podmiotu o wystawieniu długo na giełdzie, czy też informowanie o podejmowanych krokach prawnych związanych z nieuregulowaniem należności. Wielokrotnie takie i inne specjalistyczne działania firm windykacyjnych, pozwalają na podjęcie negocjacji pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem. Pełni ona wtedy rolę zarówno reprezentanta swojego klienta, jak i mediatora, który będzie w stanie pomóc w wypracowaniu korzystnego dla oby stron rozwiązania – np. przygotowanie harmonogramu spłaty długu na raty itd. Warto jednak pamiętać o tym, że wiele spraw niezależnie od działań najlepszych kancelarii, musi skończyć się postępowaniem sądowo-egzekucyjnym. Pamiętaj, że wtedy pomoc firmy windykacyjnej, a także adwokata jest nieoceniona!

Kancelarie od trudnych spraw

Osoby, które znalazły się w beznadziejnej z pozoru sytuacji, również powinny udać się do kancelarii egzekwowania należności. Najlepsze z nich są w stanie ściągać długi, które powstały na podstawie umów ustnych, czy w sytuacjach, kiedy np. dana faktura została przedawniona. Dobre firmy windykacyjne w ramach wywiadu gospodarczego są również w stanie określić, czy dany dłużnik, aby uniknąć konsekwencji, wyzbył się majątku na rzecz osób trzecich – udowodnienie w sądzie takiego działania, pozwala na szybkie odzyskanie swoich pieniędzy lub dóbr materialnych.

Opracowanie:
Warszawa, Złota 59
tel. 605 448 944
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz