Materiał Partnera

Postaw retro radio w swoim salonie!

Postaw retro radio w swoim salonie!

Moda na przedmioty vintage powróciła. Kobiety ubierają suknie w stylu art deco i przedwojennym, a panowie chętnie zakładają wzorzyste koszule rodem z lat osiemdziesiątych. Retro klimaty nie tylko jednak ogarnęły swoim zasięgiem branżę odzieżową. Dotyczą one także szeroko rozumianego budownictwa oraz wnętrzarstwa i dekoratorstwa. Salony urządzane są przy wykorzystaniu odświeżonych mebli z PRL-u, a na modnych stoliczkach stawiane są retro radia. To o nich warto dowiedzieć się kilku rzeczy.

Retro radio – jak ono wygląda?

Retro radio zachwyca nie tylko osoby kochające przedmioty z duszą, ale także przeciętnych konsumentów. Urządzenie w większości swoich modeli przypomina sprzęty z czasów wojny, a także z wczesnego PRL-u lub wspomnianych już lat osiemdziesiątych. Retro radia charakteryzują się metalową konstrukcją z silnie zaakcentowanym głośnikiem. Często wykończenie jest przygotowane z elementów drewnianych, a niekiedy nawet i szklanych. Popularne radia mają zarówno obudowy prostokątne, jak i bardziej opływowe linie.

Nie może zabraknąć również anteny oraz guzików i pokręteł do zmieniania częstotliwości oraz stacji. Niektóre retro radia mają również specjalne gumowe osłonki na swoich krawędziach oraz gumowy lub metalowy uchwyt. Można zatem takie urządzenie zabrać na piknik do parku, nad morze czy spotkanie w ogrodzie ze znajomymi.

Retro radio i jego funkcjonalność

Retro radia naprawiane i później sprzedawane mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Są reliktem ubiegłego wieku, o który walczą kolekcjonerzy. Sprzęty do domu, które można postawić w kuchni, salonie, jadalni czy pokoju sypialnianym to zaś urządzenia stosunkowo tanie. Radio stylizowane na retro kosztuje około 100-300 złotych i wyróżnia się swoją trwałością. Jest to związane z uproszczoną elektroniką w stosunku do urządzeń z dotykowymi panelami i podpinanymi pod smartfony.

Czy oznacza to jednak, że retro radia mają ograniczoną ilość funkcji? Odpowiedź brzmi: nie. Takie radia tylko stylizowane są na stare. Tak naprawdę obsługują wiele standardów. Tworzone są w zakresie fal radiowych FM,AM,SW1 i SW2. Posiadają porty USB, czytniki kart SD, czytniki kart micro SD, a także wejścia dla kabla sieciowego i AUX. Dobre retro radio pozwala łączyć się też z urządzeniami mobilnymi poprzez Bluetootch. Tak jest ze sprzętem KEMAL 1700 BT, które oferuje firma FH MAX. Tacy dystrybutorzy oferują również stylizowane na stare radia CB, boomboxy, miniwieże, radiobudziki czy radia samochodowe. Niebywale popularne – zwłaszcza na prezent – stały się też staromodne gramofony. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz