Materiał Partnera

Postaw na zielony węgiel

Postaw na zielony węgiel

Problem smogu dotyka nas każdego roku, kiedy to w okresie jesienno – zimowym wszechobecne kominy emitują do atmosfery ogromne ilości trujących związków chemicznych stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia człowieka. Jest jednak znakomita alternatywa, która nie dość, że nie emituje szkodliwych związków, to dodatkowo jest ekonomiczna i komfortowa w użyciu. Poznajcie zalety pelletu.

Pellet popularnie zwany „zielonym węglem” to inaczej wysokokaloryczne paliwo w postaci sprasowanej pod wysokim ciśnieniem biomasy drzewnej, produkowanej w formie różnej wielkości granulatu. Pellet wytwarzany jest z surowców odnawialnych pochodzenia roślinnego, które są biodegradowalne. Tego typu surowiec posiada wiele zalet, jednak największą bez wątpienia jest fakt, że nie zawiera on szkodliwych substancji, a co za tym idzie nie emituje nieprzyjemnego zapachu. Decydując się na zakup pelletu warto skorzystać z oferty profesjonalnych dostawców tego surowca, jak np. firma Damiana Kozika z Wierzbna w województwie opolskim.

Zielony węgiel pełen korzyści…

Opróczaspektu natury ekologicznej, użycie pelletu jako głównego źródła ciepła w naszym domu oferuje nam niezwykłą elastyczność. Wynika to z faktu, że palniki do pelletu można zamontować do praktycznie każdego rodzaju kotła na olej, inne paliwa stałe czy gaz. Decyzja o zmianie surowca nie musi zatem wiązać się z potrzebą montażu nowego pieca. Co więcej, koszty ogrzewania domu za pomocą pelletu są zdecydowanie niższe od oleju opałowego o prawie 40%. Dodatkowo pellet jest już dziś dość powszechnie dostępny co wpływa na jego atrakcyjną cenę, tak więc dostawcę tego surowca znajdziemy bez większych problemów w niedalekiej okolicy. Będąc mieszkańcem województwa opolskiego możemy liczyć na szybką i sprawną dostawę od firmy Damian Kozika.

Czysto i wygodnie

Oprócz niskich kosztów eksploatacji pelletu (taka inwestycja jest nam w stanie zwrócić się praktycznie w ciągu dwóch,  trzech lat), istotną zaletą tego surowca jest fakt, że w wyniku jego spalenia powstaje niewielka ilość popiołu (w zależności od jakości pelletu poziom ten wynosi od 0,2% do 2%). Oznacza to, że czyszczenie kotła z popiołu staje się czynnością dość rzadką, a dodatkowo popiół z pelletu zawiera liczne roślinne związki mineralne, z tego tez powodu jest idealnym nawozem. Firma Damiana Kozika oferuje następujące rodzaje pelletu:

  • Pellet klasy premium  din plus (produkowany z suchej trociny stolarskiej)
  • Pellet iglasto/liściasty
  • Pellet economy (iglasty)
  • Pellet A-2 dąb/buk

Wszystkie powyższe typy pelletu różnią się w zależności od średnicy granulatu, jego wilgotności, wartości opałowej oraz zawartości popiołu. W przypadku zakupu tego surowca od firmy Damian Kozika możemy tez liczyć na fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego typu pelletu do naszego pieca. Warto dodać, że pellet pakowany jest zazwyczaj w foliowe worki o masie 15 lub 25 kilogramów. Dzięki takiej formie utrzymanie porządku w piwnicy lub kotłowni jest dużo prostsze niż w przypadku tradycyjnych środków opalowych.

Decydując się na zakup pelletu najlepiej udać się do certyfikowanych sprzedawców, takich jak firma Damina Kuzika. Mamy wówczas pewność, że zakupiony surowiec spełnia wszystkie normy i jest towarem najwyższej jakości.

Opracowanie:
Wierzbno 67
tel. 509 792 435
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz