Artykuł sponsorowany

Postaw na wodne ogrzewanie podłogowe z firmą hydrauliczną Sławomira Tasaka

Postaw na wodne ogrzewanie podłogowe z firmą hydrauliczną Sławomira Tasaka

Budując dom czy przeprowadzając jego kompleksową modernizację, nie można zapomnieć o wydajnym źródle ciepła i układzie centralnego ogrzewania. Rozwiązań technicznych, które można wybrać, jest wiele, od kotłów kondensacyjnych, przez pompę ciepła, po piece na ekopellet. Jeśli chodzi zaś o system C.O., obecnie rekomendowane jest wodne ogrzewanie podłogowe zwane po prostu podłogówką. Poleca je zespół hydraulików z Zakładu Usług Hydraulicznych Sławomira Tasaka z Węgleszyna.

Z czego składa się wodne ogrzewanie podłogowe?

Wodne ogrzewanie podłogowe to system, który opiera się o zastosowanie specjalnych elastycznych rur grzejnych o średnicy około 16 mm, a układanych ciasno na powierzchni całych pomieszczeń. Dla szybszego montażu oraz dobrego wyizolowania instalacji od strony gruntu stosowane są również specjalne folie, membrany, maty lub nawet płyty gipsowe ze wpustkami. Specjaliści z  Zakładu Usług Hydraulicznych Sławomira Tasaka dodają, że zwieńczeniem systemu jest mokra wylewka jastrychowa lub też niebywale lekki i nieobciążający stropów suchy jastrych. Stanowią go podłogowe płyty K-G, które wykończone mogą być dowolnym materiałem – terakotą, panelami, kamieniem naturalnym czy drewnem. Podkreślić przy tym należy, że taka konstrukcja wspiera pracę instalacji podłogowej, stając się tzw. piecem akumulacyjnym. Czym on jest?

Ogrzana woda lub kondensat, które mogą płynąć w rurach grzejnych podłogówki, przenoszą ciepło na całą powierzchnię podłogi. Odpowiednio wykonany jastrych oraz dobrze dobrany materiał wykończeniowy działają jak wspomniany piec akumulacyjny, zbierając energię i bardzo długo ją utrzymując. Nawet przy wyłącznym ogrzewaniu podłoga jest wtedy ciepła, a w pomieszczeniu panuje przyjemna temperatura. Prócz tego taka własność pomaga zmaksymalizować energooszczędność ogrzewania podłogowego, o co zawsze dba dla swoich inwestorów zespół Z.U.H. Sławomira Tasaka.

Pod jakie urządzenie grzewcze warto podpiąć podłogówkę?

Ogrzewanie podłogowe w systemie wodnym może być wykonane w różny sposób ze względu na źródło zasilania. Fachowcy z firmy Z.U.H. Sławomira Tasaka zdradzają, iż instalacja może być podpięta zarówno pod urządzenie grzewcze jednofunkcyjne (dla systemu C.O.), jak i pod sprzęt dwufunkcyjny (dla systemu C.O. i c.w.u.). Ogrzewanie podłogowe dobrze zatem pracuje z kotłami kondensacyjnymi, piecami na ekopellet, kolektorami słonecznymi, a także z powietrznymi pompami ciepła. Jaki wariant rekomendują fachowcy na czele ze Sławomirem Tasakiem? Jeden z nich zwraca szczególną uwagą na wybór pomp ciepła:

Tworząc system wodnego ogrzewania podłogowego podłączonego pod pompę ciepła, dom może stać się prawdziwym źródłem oszczędności. Obecnie nie ma na rynku bardziej energooszczędnych urządzeń właśnie od pomp ciepła, których zaletą jest również prosty montaż. Nie wymagają one tworzenia kotłowni i pracują wedle wcześniej ustalonych scenariuszów. Dobrze skalibrowane ich działanie pozwala zapewnić domownikom wysoki komfort cieplny przy naprawdę niskich rachunkach.

Kilka powodów, dla których warto postawić na podłogówkę

Wodne systemy podłogowe – najlepiej podpięte pod energooszczędne pompy ciepła – to nie tylko sposób na osiągnięcie wysokiego komfortu cieplnego przy obniżonych do minimum kosztach grzewczych. Fachowcy z Zakładu Usług Hydraulicznych Sławomira Tasaka wyróżniają również następujące zalety takiego rozwiązania:

  • naturalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniach – brak krążącego kurzu i zdrowy mikroklimat,
  • szersze możliwości aranżowania wnętrz – brak konieczności montażu grzejników wiszących,
  • możliwość silnego zautomatyzowania – współpraca z system inteligentnego domu,
  • brak konieczności konserwowania i niski poziom awaryjności – niskie obciążenie pracy urządzenia grzewczego i instalacji, w których czynnik grzewczy osiąga temperaturę zaledwie 35-60 stopni Celsjusza,
  • gwarancję ciepłych podłóg – idealne do zabawy dla dzieci,
  • brak funkcji ON/OFF – ogrzewanie podłogowe wraz z pompą ciepła pracują 24h/dobę na niskich lub wysokich obrotach uzależnionych od warunków pogodowych; opcja ta jest energooszczędna, ponieważ pozwala uniknąć tzw. energochłonnego piku rozruchowego. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz