Materiał Partnera

Posadzka tarasowa – jakie materiały sprawdzą się najlepiej?

Posadzka tarasowa – jakie materiały sprawdzą się najlepiej?

Jeżeli mamy przyjemność posiadania działki rekreacyjnej lub domu jednorodzinnego, to miejscem, do którego zawsze chętnie wracamy i darzymy szczególnym sentymentem, jest oczywiście taras. Przestrzeń, która kojarzy się z wypoczynkiem oraz relaksem. Niemniej jednak podczas jego budowy wiele problemów przysparza inwestorom wybór materiałów wykończeniowych na posadzkę. Dlaczego jest to aż tak trudne i co konkretnie warto wziąć pod uwagę?

Specyfika tarasu

O wyjątkowości tarasu świadczy przede wszystkim fakt, że jest to element architektoniczny narażony na wpływ warunków atmosferycznych. Szczególnym zagrożeniem dla spójności struktury posadzki mogą być przede wszystkim wilgoć oraz mróz. Często usłyszeć można o popękanych płytkach, czy zgniłych deskach. Jednakże, czy wpływ na taki stan rzeczy mają jedynie materiały? Okazuje się, że nie do końca. Wielu inwestorów wciąż stawia na oszczędności. Sytuacja staje się wyjątkowo niebezpieczna, jeżeli próbujemy zaoszczędzić na materiałach przeznaczonych do klejenia lub impregnowania. Produkty z najniższej półki, choć oczywiście wstępnie spełnią swoją funkcję, to z czasem zaczną tracić swoje właściwości użytkowe.

Montaż posadzki tarasowej zawsze należy traktować w kategoriach całościowego procesu, w którym o trwałości decyduje wiele na pozór niezależnych elementów. Niuanse budownictwa potrafią być skomplikowane, dlatego zdecydowanie warto zasięgnąć rzetelnej porady najlepszych wykonawców i skorzystać z ich usług. Mowa tutaj o firmie „Usługi ogólnobudowlane Adrian Żołecki”. Firma ta posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tarasów z drewna jak i z kompozytu, a także tarasów wykonywanych na posadzkach betonowych,  hydroizolacji i wykończeniu w gresie oraz granicie. Pojawia się zatem pytanie, czy istnieje materiał, który daje nam pewność, że taras posłuży przez lata?

Co warto wiedzieć o tarasach z drewna i kompozytu?

Coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów w Polsce cieszą się tarasy budowane z drewna i kompozytu .W pierwszym momencie można pomyśleć, że taki taras nie będzie wystarczająco trwały. Otóż nic bardziej mylnego. Podczas budowy tarasu musimy wykonać odpowiednią konstrukcje, która w późniejszym etapie umożliwi nam łatwy montaż desek. Kolejnym etapem jest ułożenie desek według słoi (prawa i lewa strona), a także odpowiednia dylatacja jak i wentylacja danego tarasu. Następnym ważnym elementem jest zastosowanie odpowiedniego systemu mocowań deski (system ukrytych wkrętów jak i widocznych). Na samym końcu trzeba pamiętać, aby zastosować odpowiedni środek impregnujący do danego rodzaju drewna.  Taras z deski kompozytowej natomiast nie wymaga takiego nakładu pracy. Wiąże się to z tym, iż nie musimy, ale możemy dodatkowo zaimpregnować deski. Trzeba jednak wiedzieć o tym że kompozyt nie powinien mieć dużej styczności z tłuszczem (mowa tutaj o np. o grillu) i być narażony na zbyt ostre promienie słoneczne. Sama nazwa produktu może przywodzić na myśl pewne skojarzenia z drewnem naturalnym, prawda okazuje się jednak nieco inna. Jest to nic innego niż mieszanina mączki drzewnej z polichlorkiem winylu. Wdrożenie tego rozwiązania niesie ze sobą wiele korzyści o wymiarze czysto praktycznym.

Na sam koniec trzeba pamiętać o tym, aby daną prace wykonać precyzyjnie i estetycznie.

Opracowanie:
Łodzia 30
tel. 607 690 776
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz