Artykuł sponsorowany

Porady ślubne. Wesele z dziećmi czy bez?

Porady ślubne. Wesele z dziećmi czy bez?

Obecnie coraz częściej pary młode decydują się nie zapraszać dzieci na przyjęcia weselne. Kwestia ta wywołuje jednak wciąż wiele kontrowersji – niektórzy uważają, iż jest to nieuprzejme ze strony organizatorów. Niejednokrotnie powoduje to również konflikty wśród członków rodziny. Sprawdźmy, czy faktycznie warto zorganizować uroczystość bez dzieci. 

Dzieci na przyjęciu weselnym

Organizacja własnego wesela to niełatwa sprawa, gdyż z jednej strony chcemy, aby wszyscy goście czuli się na imprezie dobrze, ale z drugiej strony jest to przede wszystkim nasze przyjęcie. Zatem jeżeli zadecydujemy, że tego typu zabawy nie są przeznaczone dla maluchów, to zaproszone osoby powinny się dostosować. Zgodnie z zasadami savoir vivre, to gospodarze ustalają, kto zostanie zaproszony, a kto nie. Tym bardziej że zwykle taka decyzja nie jest uwarunkowana egoizmem. Wręcz przeciwnie – obecność dzieci na weselach często generuje pewne problemy, takie jak transport zmęczonych maluchów do domu czy konieczność nieustannego pilnowania dzieciaków. Co więcej, przyjęcia zazwyczaj trwają do rana, a w ich trakcie leje się alkohol. Rozwiązaniem wydaje się zaproszenie wyłącznie osób dorosłych.

Jak zostało wspomniane, należy jednak wziąć pod uwagę także kwestie rodzinne. W naszej kulturze najczęściej zaprasza się wszystkich krewnych – łącznie z tymi najmłodszymi. Inna decyzja może wywołać oburzenie lub konflikt. Warto zwrócić też uwagę na pozytywne aspekty przyjęcia z udziałem dzieci. Maluchy na sali weselnej stwarzają swojską, rodzinną atmosferę. Wiele osób uważa, iż nie ma nic bardziej uroczego, niż orszak dzieciaków, które rozrzucają kwiatki przed parą młodą w drodze do ołtarza. Trudno się z tym nie zgodzić. Co więcej, zapraszając samych dorosłych, musimy liczyć się z tym, że część gości odmówi przybycia ze względu na konieczność opiekowania się swoimi pociechami. 

Organizacja wesela z dziećmi 

Jeżeli zdecydujemy się zaprosić również najmłodszych członków rodziny, to musimy zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo. Warto zastanowić się nad tym już na etapie wyboru sali. Niektóre miejsca, takie jak Dom Weselny Dworek Sołtykowski, gwarantują bezpieczne otoczenie, które będzie przystosowane także dla dzieci. Nie musimy wówczas martwić się, że maluch na przykład wybiegnie na ulicę. Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie z usług animatora, który zajmie się najmłodszymi w trakcie przyjęcia weselnego, zorganizuje im czas i zapewni świetną zabawę. Wówczas rodzice będą mogli spokojnie korzystać z innych zorganizowanych przez nas atrakcji. 
Opracowanie:
Sołtyków, Główna 36a
tel. 512 207 368
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz