Materiał Partnera

Porady prawne związane z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce

Porady prawne związane z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce
Coraz więcej osób z zagranicy poszukuje pracy w Polsce. Zatrudnianie cudzoziemców musi się jednak odbywać w pełni legalnie, dlatego powinni oni zadbać o wszelkie formalności związane z pobytem w obcym kraju. Warto zdecydować się na pomoc radcy prawnego, który wyjaśni wszystkie najważniejsze kwestie i będzie w stanie reprezentować klienta w wielu sprawach z zakresu zatrudnienia  w Polsce – jakich dokładnie?

Zezwolenie na pracę

Jednym z najważniejszych dokumentów, jakie muszą zdobyć obcokrajowcy chcący pracować w Polsce legalnie, jest zezwolenie na pracę. Dokument ten jest w wielu sytuacjach wymagany, na co zwrócić uwagę musi zarówno sam cudzoziemiec, jak i pracodawca przy jego zatrudnianiu. To właśnie firmy tworzące stanowiska dla osób z innych krajów zobowiązane są do przestrzegania wszelkich obowiązków i formalności z tym związanych, dlatego także i one powinny korzystać z pomocy radcy prawnego w tym względzie.

Kancelaria pomoże przy składaniu wniosków o pozwolenia na pracę i może reprezentować klienta w całym postępowaniu. Takie wsparcie oferowane jest przez radców prawnych również przy sprawach dotyczących legalizacji pobytu. W tym zakresie porady pozwolą na szybsze uzyskanie zgody na stałe przebywanie na terenie Polski. Radca prawny Wiesława Kulig-Wyporska prowadzi kancelarię, która dokładnie analizuje każdy przypadek i proponuje optymalne rozwiązania, dające możliwość uzyskania satysfakcjonującego dla klienta zakończenia danej sprawy. Dotyczyć to może także szeregu innych kwestii związanych z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce. Kiedy zatem jeszcze pomoże radca prawny?

Uzyskanie obywatelstwa i sprawy administracyjne

Wielu obcokrajowców chcących osiedlić się na dłużej w Polsce pragnie uzyskać także obywatelstwo tego kraju. Jedynie w niewielu sytuacjach proces ten jest stosunkowo mało skomplikowany, co jednak i tak wymaga dopełnienia szeregu formalności. W większości przypadków to jednak dość trudne i rozbudowane sprawy, w których warto zapewnić sobie profesjonalne doradztwo prawne renomowanej kancelarii radcowskiej. Może ona reprezentować klientów w sprawach o zdobycie obywatelstwa, co pozwoli im szybciej uzyskać korzystne rozwiązanie.

Cudzoziemcy pracujący w Polsce muszą być przygotowani również na zmierzenie się z wieloma kwestiami administracyjnymi. W sprawach z tego zakresu także warto zadbać o odpowiednią pomoc prawną. Radca reprezentujący interesy klienta przed sądami administracyjnymi to spore wsparcie, dzięki któremu można rozstrzygnąć na swoją korzyść toczące się postępowania. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniej kancelarii – powinna ona specjalizować się w problematyce związanej z zatrudnianiem obcokrajowców w Polsce.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz