Artykuł sponsorowany

Poradnik - jakie narzędzia wykorzystuje się do majsterkowania?

Poradnik - jakie narzędzia wykorzystuje się do majsterkowania?

Niezależnie od tego, czy z pasji zajmujesz się szeroko pojętym majsterkowaniem, czy prowadzisz własny warsztat - posiadanie odpowiednich narzędzi to podstawa. Każdy mężczyzna ma swoją skrzyneczkę, w której trzyma wszelkiego rodzaju narzędzia. Najważniejszą kwestią jest trwałość narzędzi, czym należy się kierować w pierwszej kolejności podczas kompletowania skrzynki narzędziowej - do domowego warsztatu lub tego z prawdziwego zdarzenia. Drugą kwestią jest bezpieczeństwo posiadanych narzędzi. Istnieje pewna uniwersalna lista, dzięki której w przypadku nagłego wypadku będziemy uratowani.

Płaska "dziesiątka" i odpowiedni śrubokręt

Biorąc pod uwagę śrubokręty oraz płaskie i nasadowe klucze, należy szukać produktów, które wykonane są ze stali chromowo-wanadowej. Jest to najbardziej odpowiedni materiał, który przeznaczony jest do wykonywania tego typu narzędzi. Materiał ten sprawia, że narzędzia mają dłuższą żywotność. Ponadto zwiększa precyzję pracy i jest droższy od typowej stali narzędziowej.

Wyposażenie każdego mechanika

Wyposażenie warsztatu nieco różni się od domowego kącika majsterkowicza. Wśród narzędzi profesjonalnego mechanika można znaleźć klucze płaskie o rozmiarach wahających się od 5 do 22 mm. Ponadto w warsztacie znajdują się wkrętaki do pobijania w różnych rozmiarach (płaskich i krzyżowych, brzeszczot metalu, zestaw kluczy nasadowych w standardzie 1/4 + 1/2 cala. Z pewnością przydadzą się również szczypce do pierścieni Segera, młotki ślusarskie i wiele innych narzędzi, które niekoniecznie będą w posiadaniu domowego mechanika.

Rynek jest obfity w wiele firm, które oferują profesjonalne narzędzia. Przykładem świetnie prosperującego przedsiębiorstwa jest Nurt Narzędzia, funkcjonujący na terenie Wrocławia.

Narzędzia w domu


Aby poradzić sobie z każdą awarią w domu, w naszej narzędziówce powinniśmy mieć:

  • kilka śrubokrętów, najlepiej z namagnesowaną końcówką,
  • kompaktowy młotek,
  • gumowy pobijak,
  • płaskie klucze, o rozmiarach 8, 10, 12, 13.

Przez mechaników i hydraulików ceniona jest również tak zwana „żaba”, która świetnie sprawdzi się do odkręcenia praktycznie wszystkiego. Wśród podstawowych narzędzi należy jeszcze wymienić kombinerki, obcinaczki do drutu oraz trytki. Oprócz tego warto mieć również plastikowe opaski zaciskowe, bez których nie udałoby się naprawić wielu rzeczy.


Opracowanie:
Wrocław, Białowieska 32a
tel. 71 355 98 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz