Materiał Partnera

Popularne metody koloryzacji włosów

Popularne metody koloryzacji włosów

Koloryzacja włosów jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach fryzjerskich. Jej historia sięga jeszcze czasów XIX-wiecznych. W chwili obecnej farbowanie przybiera wiele rozmaitych form dając przy tym wręcz nieograniczone możliwości. Postanowiliśmy opisać kilka najbardziej popularnych technik koloryzacji włosów. Dzięki temu dowiecie się na czym polegają i jaki efekt można dzięki nim uzyskać.

Balayage

Jest to metoda częściowej koloryzacji. Zazwyczaj stosuje się ją do jasnych włosów. Zabieg ma na celu rozświetlenie konkretnych partii włosów. Co istotne kontrast między odcieniami nie może przekraczać 2-3 tonów. Koloryzacja tą techniką wymaga użycia specjalnego pędzla, którym stylista nakłada farbę na pasma włosów. Styliści polecają balayage przede wszystkim kobietom, które mają dosyć cienkie włosy.

Ombre

Ombre to słowo pochodzące z języka francuskiego i oznaczające „cień”. Sam zabieg koloryzacji polega na tonowej koloryzacji włosów. W trakcie wykonywania ombre stylista stopniowo rozjaśnia kosmyki. Ciemniejszy odcień włosów powinien znajdować się u nasady. Najjaśniejszy natomiast na końcówkach włosów. Stylista dobiera tonacje kolorów dostosowując je do urody kobiety. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując tą metodę na grubych, mocnych oraz kręconych włosach. W przypadku cienkich, delikatnych lub przetłuszczających się włosów technika ta nie jest zalecana. Obecnie bardzo popularnym połączeniem kolorystycznym w ombre jest zestawienie blondu z brązem.

Sombre

Sombre to w gruncie rzeczy soft ombre. Ten rodzaj stylizacji jest zbliżony do techniki ombre. Wyróżnia się jednak możliwością uzyskania bardziej delikatnego, naturalnego efektu z zachowaniem trójwymiarowego charakteru. Sombre to idealna propozycja na okres letni. Uzyskanie jasnych, słonecznych refleksów rozświetla i odmładza twarz kobiety. Dodatkowo sombre wydatnie zwiększa optycznie objętość włosów. Ogromną zaletą tej techniki jest jej uniwersalność. Sprawdzi się zarówno w przypadku brunetek jak i blondynek. Może być także stosowana przy każdej długości włosów.

Flamboyage

Flamboyage jest połączeniem techniki balayage oraz ombre. Jej zastosowanie pozwala uzyskać wielowymiarowe refleksy oraz niesamowita głębię kolorów. Flamboyage wymaga od stylisty dużych umiejętności. Oprócz farby używa się samoprzylepnej folii, do której są przyczepiane pasma włosów.

Sunlight

Tego typu koloryzacja włosów jest polecana przede wszystkim kobietom, które posiadają ciemne włosy. Metoda ma na celu rozjaśnienie konkretnych partii włosów o 2 tony. To daje bardzo efektowny, głęboki odcień. Rozjaśnienie niektórych pasemek na brzegach i końcówkach może dać bardzo interesujący, trójwymiarowy efekt.

To tylko najbardziej popularne techniki koloryzacji włosów. Przed wyborem konkretnej z nich warto poprosić o radę doświadczonego stylistę. Odwiedzając salon fryzjerski Capelli w Bełchatowie możecie liczyć na fachowe doradztwo w kwestii koloryzacji włosów. Duże umiejętności i doświadczenie stylistek pracujących w salonie zapewni olśniewający efekt wykonanej koloryzacji.

Opracowanie:
Bełchatów, pl. Wolności 21B
tel. 661 769 733
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz