Materiał Partnera

Ponadczasowy jeans - od classic po trashed, cały czas w modzie

Ponadczasowy jeans - od classic po trashed, cały czas w modzie

W sezonie wiosna – lato 2019 nadal w trendy modowe wpisują się ubrania wykonane z tkaniny jeansowej, warto mieć w swej garderobie nie tylko spodnie, dobrze skrojone i dobrane fasonem do figury, ale również sukienkę, narzutkę, jednym słowem: tej wiosny króluje jeans w każdej formie: washed, trashed, czy też classic. Jaki rodzaj, gramaturę tkaniny jeasnowej wybrać dla siebie – spieszymy z odpowiedzią.

Jeansowa tkanina to kultowy materiał, który od ponad 160 lat w różnych kolorach, printach króluje w sklepach z tkaninami, a także na sklepowych półkach. Nie ma kategorii produktów, w której by nie występował, od klasycznego podziału: jeans dla kobiet i mężczyzn, po odzież jeansową dla mam karmiących, dla dzieci, dla kobiet w ciąży. Co by nie mówił, jest on wszędzie.

Denim różna gramatura w zależności od potrzeb

Rodzaje jeansowej tkaniny nie tylko są różnorodne pod względem kolorów, ale również pod względem gramatury. Trzeba ją wybrać zanim rozpoczniemy cięcia wykroju. Na sukienki lekkie i zwiewne, dobrze układające się na figurze najlepsza będzie gramatura 130 g/m2. Z tej grubości, jak podpowiada właściciel hurtowni tkanin Ekomel, świetnie będą się też prezentowały bluzeczki, jak również koszule.

Denim w dobrze zaopatrzonej hurtowni sklepie z tkaninami dostaniemy w kilku grubościach. Co ciekawe materiał denim to nie jest nudna tkanina. Występuje poza różnymi odcieniami niebieskiego, również w wersjach z ciekawym printem, w modne kwiaty, groszki, czy też gwiazdki, dzięki czemu stworzymy przy ich pomocy również ciekawą, modną stylizację dla naszych dzieci. W hurtowni Ekomel mamy szeroki wybór gramatur jeansu:

  • Na lekkie bluzki koszule, spódnice, sukienki – gramatura 130 – 220 g/ m2
  • Uszlachetniona wersja przez wycieranie do stylizacji typu trashed, czy efekt sprania washed jeans – gramatura 280 – 330 g/ m2
  • Klasyczne spodnie, żakiety, kurtki – gramatura 390 – 400 g/ m2

Akcja szycie – rozpoczynamy

Gdy już wiemy jaki rodzaj materiału nas interesuje, należy sprawdzić również naszą maszynę do szycia. Jak podkreśla właściciel hurtowni Ekomel, aby efekt był dla nas satysfakcjonujący, potrzebujemy właściwej grubości igieł. Z zestawu wybieramy po prostu, troszkę grubszą od standardowej igły – igłę JEANS, a gdy zamierzamy szyć z grubego denimu, koniecznie zaopatrzyć się trzeba w igły do skór, zakończone ostrzem.

Kolejna istotna sprawa to oczywiście nici. Najlepiej grubsze, te mniej podatne na zrywanie. W hurtowni Ekomel, w części z akcesoriami krawieckimi i pasmanteryjnymi dostaniemy nici typowo do jeansu Rock&Roll oraz Oldschool.

Dopiero tak przygotowaną maszyną do szycia możemy zacząć wykrój naszej wymarzonej sukienki, bluzki czy spodni denim, hitu sezonu wiosna – lato 2019. Jeansowe co nieco warto mieć awaryjnie w szafie, gdy nie wiemy co na siebie włożyć. Jeans zawsze będzie dobrym wyborem i strzałem w dziesiątkę.

Opracowanie:
Wrocław, Kręta 5A
tel. 71 321 72 01
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz