Materiał Partnera

Ponadczasowe prezenty na komunię świętą

Ponadczasowe prezenty na komunię świętą

Przyjęcie pierwszej komunii świętej to w życiu dziecka niezwykle ważny dzień. Niestety, coraz częściej przyjęcie tego sakramentu zostaje zdominowane przez konsumpcjonizm. Dzieci dostają coraz cenniejsze prezenty, które niewiele mają wspólnego z istotą całego wydarzenia. Kłady, laptopy, tablety – lista prezentów jest długa. Każdy z nich jednak wcześniej czy później odejdzie do lamusa. Co w takim razie podarować dziecku, by było pamiątką na całe życie?

Złoty lub srebrny medalik

Tego rodzaju biżuteria to wspaniała, dyskretna pamiątka, którą dziecko może nosić przez całe życie. Złoty lub srebrny medalik, przedstawiający Jezusa lub Matkę Boską najlepiej jest opatrzyć grawerem z datą przyjęcia przez dziecko sakramentu pierwszej komunii świętej. Zamiast medalika możemy też wybrać krzyżyk. Nosząc go każdego dnia dziecko będzie dawać świadectwo swojej wiary. Wartość sentymentalna takiego prezentu jest ogromna. O ile nowinki technologiczne zainteresują dziecko tylko na chwilę, o tyle taki prezent z każdym rokiem będzie zyskiwać na wartości. Piękne medaliki i krzyżyki na komunię znajdziemy w ofercie sklepu Upominek Joanna Greniuk.

Elegancki zegarek

Innym prezentem, który będzie nie tylko mieć dużą wartość sentymentalną, ale będzie także praktyczny, jest zegarek. Wybierzmy subtelny, który pasuje do wszystkiego. Najlepiej sprawdzi się niewielki zegarek na miękkim, skórzanym pasku. Dziecko będzie go mogło nosić przez wiele lat. Zegarek również możemy opatrzyć dodatkowo grawerem, z dedykacją , czy z datą pierwszej komunii. Dla dziewczynki możemy wybrać zegarek z białym paskiem, dla chłopca lepiej zdecydować się na czerń. Można też postawić na coś nieco bardziej ekstrawaganckiego, czyli zegarki w odcieniach błękitu, zieleni, czy różu,  w zależności od tego, jaki kolor dziecko lubi najbardziej.

Pamiątkowy obrazek

Dobrym pomysłem na prezent komunijny jest też obrazek pamiątkowy. Pamiątka pierwszej komunii świętej to dla wielu osób coś bardzo cennego – sami pewnie mamy jeszcze gdzieś w szufladzie własną pamiątkę z przyjęcia tego sakramentu. Taka pamiątka to może być po prostu zwykły obrazek umieszczony w pięknej ramie, jednak znacznie lepszym pomysłem będzie zakup pozłacanego lub posrebrzanego obrazka albo ikony.

Pozłacana skarbonka

Tradycyjnie na pierwszą komunię świętą dziecku daje się pieniądze. Nie każdy jednak lubi wręczać komuś w prezencie zwykłą kopertę z banknotami. Dobrym rozwiązaniem jest więc podarowanie dziecku pięknej, pozłacanej skarbonki z gotówką w środku. Taka skarbonka będzie dodatkowo pamiątką.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz