Materiał Partnera

Pomysły na prezent dla dziecka

Pomysły na prezent dla dziecka

Wybór prezentu dla dziecka to niełatwe zadanie, zwłaszcza gdy szukamy czegoś dla pociechy znajomych, a nie chcemy psuć niespodzianki i pytać o propozycje. Jeśli szukasz inspiracji — jesteś w dobrym miejscu. Zobacz, jakie produkty są polecane przez rodziców oraz poznaj najlepsze pomysły dla chłopców i dziewczynek w każdym wieku.

Prezenty dla niemowląt i młodszych dzieci

Doskonałą propozycją jest zestaw grzechotek i pluszaków lub — po wcześniejszej konsultacji z rodzicami — ubranka. Coraz częściej w zestawieniach najlepszych prezentów dla niemowląt pojawiają się również materiałowe książeczki sensoryczne, które są pełne łamigłówek i ćwiczeń manualnych dla najmłodszych. Pojawiają się tam między innymi odczepiane elementy i różne kieszonki. Dzięki wielu kolorom i rodzajom tkanin książeczka manipulacyjna rozwija zmysł wzroku i dotyku.

Zawsze trafionym i uniwersalnym prezentem dla dziecka w wieku dwóch lub trzech lat są popularne zabawki takie jak pluszaki, lalki, samochodziki, puzzle, duże klocki, albo zestawy z akcesoriami plastycznymi.

Prezenty dla przedszkolaka

Według eksperta z firmy Fabrykamalucha.pl dobrym pomysłem na prezent dla starszych dzieci jest gra edukacyjna, która nie tylko będzie świetną rozrywką podczas spotkań z przyjaciółmi, ale również pomoże w nauce poprzez zabawę. Podobnie jak w przypadku młodszych dzieci, sprawdzą się również przytulanki, lalki i samochodziki. Oprócz tego można zastanowić się nad zestawem klocków Lego albo modelem do składania. Warto wziąć pod uwagę fakt, że dzieci w wieku przedszkolnym oglądają dużo bajek i lubią układać puzzle ze swoimi ulubionymi bohaterami. Często zaczynają również kolekcjonować figurki lub serie zabawek.

Prezent dla dziecka, z którego będą również zadowoleni rodzice

Zabawki edukacyjne to świetna propozycja, jeśli planujemy kupić coś wyjątkowego. W zależności od wieku, mamy do wyboru różne rodzaje i poziomy trudności. Warto rozważyć zakup takiego prezentu dla dziecka, zwłaszcza gdy szukamy czegoś dla dwulatków i przedszkolaków. Najmłodszym najbardziej spodobają się zabawki edukacyjne z magnesami lub dźwiękiem. Z kolei starszaki będą mieć największy pożytek z puzzli z mapą świata, zwierzątkami lub alfabetem.

Prezent dla starszego dziecka

Im dziecko jest starsze tym, warto kupić rzeczy, które będą rozwijać jego pasje. Popularnymi prezentami dla starszych dzieci są zestawy plastyczne z farbami, płótnem i sztalugą. Ponadto warto rozbudzić jego ciekawość świata i podarować zabawki edukacyjne z różnymi zabytkami na przykład puzzle 3D lub modele z dinozaurami. Dużą frajdą są również sterowane na pilot pojazdy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz