Materiał Partnera

Pomysły na grupowe zabawy dla dzieci

Pomysły na grupowe zabawy dla dzieci

Każdy kto pracuje z dziećmi doskonale wie, jak trudnym zadaniem jest opanowanie grupy rozbieganych i ciekawych świata maluchów. Jednak wiadome jest, że dzieci bywają różne. Część z nich jest pełna energii i ciekawa wszystkiego, natomiast inne nie lubią się wychylać, za to są świetnymi obserwatorami całego otoczenia. Jak zatem zainteresować grupę maluchów i znaleźć ciekawy sposób na wspólną zabawę?

Pomysły na wspólne zabawy dla najmłodszych

Jeśli współpraca dotyczy małych dzieci najlepszym pomysłem na wspólną zabawę będzie czytanie im opowiadań i bajek. Małe dzieci są świetnymi słuchaczami, a pani w przedszkolu jest dla nich ogromnym autorytetem, którego będą słuchać. Dlatego książki dla dzieci są świetnym rozwiązaniem, gdy chce się zainteresować kilkuosobową grupę maluchów. W celu urozmaicenia zwykłego czytania bajek do każdego opowiadania można dodać specjalne rekwizyty lub całe stroje. Jeśli dziecko będzie miało coś wspólnego z którąś z postaci z bajki z pewnością będzie jeszcze bardziej zainteresowane całym wydarzeniem.

Kolejnym pomysłem na grupową zabawę jest wspólne śpiewanie piosenek lub nauka gry na prostych instrumentach. Wiadome jest, że muzyka jest świetnym narzędziem pomagającym rozwijać kreatywność dziecka, dlatego bardzo ważne jest wprowadzanie jej do świata malucha już od najmłodszych lat. Można skorzystać z piosenek dla najmłodszych, dzięki którym pociechy będą mogły ćwiczyć swoją pamięć podczas zapamiętywania tekstu, ale dobrym rozwiązaniem jest również odsłuchiwanie nagrań samych dźwięków np. różnych instrumentów lub odgłosów zwierząt. W ten sposób dzieci będą mogły nauczyć się rozpoznawać rozmaite dźwięki, których nie mają okazji usłyszeć na co dzień. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie płyty z muzyką dla dzieci, aby zagwarantować im świetną zabawę i wiele uśmiechu.

Zabawy dla starszych dzieci

Gdy dzieci zaczynają rosnąć są coraz bardziej ciekawe świata. Podczas prostych wspólnych zabaw szybciej się nudzą i potrzebują zajęcia, które je zaciekawi i zainteresuje. Dobrym pomysłem są w takim przypadku puzzle i gry planszowe. Każdy sklep z zabawkami dla dzieci, między innymi Skryba2.pl, oferuje wiele różnorodnych opcji pod tym względem. Dzięki tego typu zabawom maluchy uczą się zarówno rywalizować ze sobą jak i współpracować. Ponadto dzięki grom planszowym mają możliwość poznania i nauczenia się działania według określonych zasad, natomiast puzzle skłaniają do ćwiczenia koncentracji i skupienia. W przypadku doboru odpowiednich gier, bądź puzzli ważne jest, aby dopasować je do wieku dziecka.

Pomysłów na spędzenie czasu z grupą dzieciaków jest bardzo dużo. Ważne jest jednak, aby wybrana zabawa była na tyle interesująca, żeby dziecko chciało w niej uczestniczyć. Bez względu na rodzaj wybranej aktywności należy jednak pamiętać, że wszystkie gry i zabawy muszą być dostosowane do wieku maluchów.

Opracowanie:
Kraków, Biskupińska 26 lok. 3
tel. 504 084 079
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz