Pomysł na prezent – elegancki portfel damski

Pomysł na prezent – elegancki portfel damski

Elegancka kobieta lubi otaczać się przedmiotami, które nie tylko są funkcjonalne, ale również, a może przede wszystkim cieszą oko swą estetyką. Tyczy się to zarówno przedmiotów w otoczeniu, jak i tych codziennego użytku, w tym dodatków do ubioru. Jednym z takich dodatków jest damski portfel. W niniejszym artykule zastanowimy się na co zwracać uwagę przy wyborze tego dodatku.

Damski portfel – jaki materiał?

Pierwszym kryterium wyboru damskiego portfela będzie materiał jego wykonania. W ofercie znajdziemy przeróżne modele, warto jest więc wziąć je do ręki i obejrzeć przed zakupem. Jaki mamy wybór? Na czele plasują się oczywiście portfel damski skórzany, zamszowy lub portfel ze skóry egzotycznej, następnie portfel z ekoskóry, portfel z płótna, portfel z materiałów syntetycznych (poliamid, nylon, poliester) itp. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Eleganckie będą z pewnością portfele damskie wykonane z naturalnych materiałów, będą również służyć właścicielce przez lata. Są dostępne w dużej liczbie punktów: w butikach, w sklepach z galanterią skórzaną, specjalnych stoiskach w galeriach handlowych, nierzadko też u zegarmistrzów czy w salonach firmowych producentów. Portfele skórzane są wyborem na lata, z łatwością wytrzymają wielokrotne otwieranie i zamykanie, całkiem łatwo też dopasować je do stylu osobowości oraz ulubionej stylistyki ubioru danej użytkowniczki. Ot, choćby wręczając gustowny czarny portfel mamy pewność, że sprawdzi się on do większości kreacji i dodatków.

Rozmiar i funkcjonalność portfela

Niemal każdy chyba doświadczył sytuacji, w której nagromadzone drobiazgi nie mieszczą mu się w portfelu. Tyle tego zbieramy? Nie – to efekt niewłaściwie dobranego rozmiaru portfela. Kupując portfel na prezent dobierzmy więc dobrze rozmiar podarunku. Najłatwiej to zrobić przez wybór rozmiaru nieco większy, niż dana osoba nosi obecnie. I nie ma się co martwić o nadmiarowe miejsce, zapełni się i tak, to tylko kwestia czasu.

Jednak miejsce to nie wszystko – damski portfel powinien być nie tylko pojemny, ale i funkcjonalny. Oczywiście powinno się w nim znaleźć miejsce na jak największą ilość banknotów, przegródki na karty płatnicze i kredytowe, dokumenty oraz wizytówki. Miło jest, gdy jedna z nich jest z przezroczystą przesłoną, będzie można za nią umieścić zdjęcia najbliższych. Co do samej formy, to zwykle portfele damskie dobiera się do najczęściej noszonych typów torebek skórzanych. Do kopertówki wybierzmy długi i płaski; będzie on jednak nieporęczny na co dzień – tu wybierzmy mały i poręczny, który zmieści się do kieszeni i nie trzeba będzie nosić do niego torebki. Dobrze jest zwrócić uwagę na sposób rozkładania się portfela: bifold rozkłada się na dwie części, trifold na trzy, mini-kopertówka jest długim portfelem przypominającym nieco torebkę, zaś coin jest portmonetką na monety (często w formie podkowy). Nieliczne panie zapragną zapewne czegoś niewielkich rozmiarów, w typie etui na dokumenty, kartę i kilka banknotów.

Portfel damski a sposób zamykania

Ostatnia rzecz, jakiej warto się przyjrzeć kupując elegancki portfel damski to jego sposób zamykania. Znajdziemy tu również kilka rozwiązań. Do najpopularniejszych należą napa (zatrzask) i suwak, ponadto spotkamy też zamek na magnes, bigiel czy rzepy. Te ostatnie spotykane są zazwyczaj w portfelach z materiałów syntetycznych w typie sportowym oraz turystycznym. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz