Pomysł na ferie – z czego słynie Szwajcaria?

Pomysł na ferie – z czego słynie Szwajcaria?

Świetnym pomysłem na aktywny odpoczynek podczas ferii jest wyjazd do Szwajcarii. Ten kierunek obiera wielu turystów. Nie bez powodu. Setki kilometrów tras dla narciarzy, rozwinięta baza hotelowa oraz popularne kurorty przyciągają miłośników zimowego szaleństwa. Przeczytaj, jakie miejsca warto odwiedzić w Szwajcarii i dowiedz się, z czego słynie to wspaniałe państwo.

Co warto zobaczyć w Szwajcarii?

Jednym z najpiękniejszych szczytów Alp jest Matterhorn. Stanowi on charakterystyczny element krajobrazu szwajcarsko-włoskich Alp – był inspiracją dla kolejki górskiej w Disneylandzie w Anaheim. Ten jeden z najwyższych czterotysięczników w Alpach stanowi wyzwanie. Matterhorn nazywany jest także Glacier Paradise, czyli Lodowcowym Rajem. W XIX wieku w jego pobliżu została zbudowana linia kolejowa, która stała się dużą atrakcją. Wpłynęła ona na ruch turystyczny i wspinaczkowy w okolicy.

Podczas jazdy kolejką  na szczyt podziwiać można najpiękniejsze widoki Szwajcarii. Na szczycie – oprócz  zapierającej dech w piersiach panoramy zobaczyć możemy lodową grotę. Śnieżne ściany i lodowe rzeźby robią duże wrażenie. Po całodziennych atrakcjach możemy odpocząć na przykład w termach Leukerbad.

U stóp Matterhorn położona jest wioska Zermatt. Miejsce to oferuje zarówno ekstremalne wyzwania, jak i długie, płaskie przejazdy. Można znaleźć tam dziecięce trasy oraz lodowiska. Pamiętajmy, że z wyczynowych tras powinni korzystać tylko licencjonowani narciarze – nie można narażać się na niebezpieczeństwa. Trasę należy wybierać, mając na uwadze własne możliwości.

Największe miasto w Szwajcarii – Zurych to też świetne miejsce do zwiedzania. Położone jest ono pomiędzy alpejskimi szczytami i zachwyca atmosferą. Pod względem ilości wodnych kąpielisk wiedzie prym w Europie.

Z czego słynie Szwajcaria?

Szwajcaria kojarzy się przede wszystkim z czekoladą. Sławna manufaktura Sprungli działa od 1836 roku. Produkuje ona nie tylko pyszne praliny, ale także makaroniki Luxemburgerli. Po całym dniu spędzonym na stoku warto napić się gorącej czekolady. Wiele czekoladziarni oferuje degustacje przed zakupem, dzięki czemu można najpierw sprawdzić, jaki rodzaj czekolady zasmakuje nam najbardziej.

Ser także jest znakiem rozpoznawczym tego państwa. Obecnie istnieje ponad 450 gatunków serów wytwarzanych w Szwajcarii. Topiony ser jest wynalazkiem Szwajcara, Waltera Gerbera. Warunki nie sprzyjają rozwojowi zbóż i warzyw, dlatego podstawą rolnictwa jest hodowla bydła, owiec i kóz.

Z czego słynie Szwajcaria

Ile kosztują ferie zimowe w Szwajcarii?

W ferie zimowe możemy odpocząć. Szwajcaria nie jest najtańszym państwem. Możemy skorzystać z usług biura podróży. Jeżeli chcemy wybrać się na narty, korzystając z własnego auta, musimy pamiętać, że obowiązują tam winiety. Niewykupienie winiety grozi bardzo wysokim mandatem. Jej koszt to 40 franków szwajcarskich, czyli około 145 złotych.

Tygodniowy pobyt w hotelu z wyżywieniem dla jednej osoby to koszt około 1200 zł. Wyjście do restauracji oraz produkty, które można kupić na miejscu, to także nie są małe sumy. Do tego wszystkiego należy dodać koszt karnetów narciarskich. Cena takiego wyjazdu nie jest najniższa, ale warto zainwestować większą sumę, aby cieszyć się niezapomnianymi urokami Alp i mieć piękne wspomnienia z ferii.

Opracowanie:
Paulina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz