Artykuł sponsorowany

Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne

Pompa hydrauliczna jest niezwykle użytecznym przedmiotem, który dostarcza do silnika hydraulicznego ciecz pod ciśnieniem. Bez istnienia tego urządzenia, życie wielu ludzi byłoby o wiele bardziej skomplikowane. Jakie są rodzaje pomp hydraulicznych i z czego są zbudowane? Jakie są dokładnie zadania pomp hydraulicznych i jakie mają konkretnie funkcje?

Pompy hydrauliczne - krótka specyfikacja, rodzaje i zadania

Jak mówi nam eksperty firmy Neptun Hydraulika Siłowa sp. z o.o. obecnie spora część klientów w dzisiejszych czasach decyduje się na korzystanie z pomp zębatych, które stanowią zdecydowaną większość na rynku. Nowoczesne pompy są niezwykle wydajne i oszczędne, co znacząco pomaga w pracach budowlanych i w zakładach przemysłowych. Pompy zębate składają się z dopływu cieczy, zbiornika oraz odpływu cieczy, przy czym warto pamiętać, że dopływ ma znacznie większą średnicę niż odpływ. W zbiorniku są dwie zębatki, które poruszają wodę i przepuszczają ją przez mniejszy otwór odpływu, dzięki czemu ciecz jest pod wysokim ciśnieniem i ciśnienie to może być później wykorzystywane zarówno przy wytworzeniu nacisku tłoka, jak i poruszaniu wału obrotowego w silniku hydraulicznym.

Głównym zadaniem pompy hydraulicznej jest zamiana energii mechanicznej na energię hydrauliczną. Pompy hydrauliczne są kluczowym elementem każdego systemu hydraulicznego. Na rynku dostępne są trzy rodzaje pomp:

  • pompa łopatkowa, która charakteryzuje się wirowaniem łopatek wirnika, czym wprawia czynnik w ruch;
  • pompa zębatkowa, która świetnie się sprawdza w prostych i niewymagających specjalizacji układach;
  • pompa śrubowa, która działa poprzez obracanie się śruby ślimakowej.

Uszkodzenie pompy hydraulicznej - lepszy remont czy zakup nowej pompy?

Przy uszkodzeniu pompy hydraulicznej w samochodzie, tracimy wspomaganie kierownicy, a często również działanie sprzęgła i hamulców. Jeśli prowadzimy ciężarówkę, znacząco utrudnia nam to dalszą jazdę pojazdem. Wiele osób zastanawia się wówczas, co należy w takiej sytuacji zrobić - czy kupić sobie nową pompę, czy też naprawić starą?


Zazwyczaj o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie naprawa starej pompy. Nowe pompy są bardzo drogim rozwiązaniem, co jest zupełnie nieopłacalne, jeśli posiadamy stary samochód. Warsztaty bardzo szybko będą w stanie naprawić starą pompę, a dzięki wystawieniu gwarancji, będziemy pewni, że nasza pompa posłuży nam przez jeszcze długi okres czasu. Regeneracja pomp hydraulicznych jest dobrym rozwiązaniem, o ile remont pompy przeprowadzi doświadczony hydraulik, który doskonale zna się na tym, co robi.

 

 

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz