Artykuł sponsorowany

Pompy ciepła powietrze‐woda montowane przez firmę EKOINSTAL POMPY CIEPŁA Jarosław Sobiepanek

Pompy ciepła powietrze‐woda montowane przez firmę EKOINSTAL POMPY CIEPŁA Jarosław Sobiepanek

Branża ciepłownicza zdecydowanie nie stoi w miejscu. Zawsze znajdzie się sposób na zwiększenie wygody użytkowania systemu grzewczego, jego wydajności czy chociażby na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Jednym z najnowszych montowanych obecnie systemów jest ten oparty o pompy ciepła powietrze‐woda. Urządzenia tego typu, montowane przez firmę EKOINSTAL POMPY CIEPŁA Jarosław Sobiepanek, mogą być wykorzystywane samodzielnie lub jako uzupełnienie już istniejącej instalacji.

Oszczędności wynikające z zastosowania pompy ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła powietrze‐woda zyskują na popularności głównie ze względu na funkcjonalność. Mogą zapewnić nam ogrzewanie całego domu oraz podgrzewanie wody przez cały rok. Pozyskują energię z atmosfery i przekazują ją w postaci ciepła do cieczy zawartych w układzie grzewczym. Pompy ciepła powietrze‐woda powinny zainteresować każdego, komu nieobce jest pojęcie oszczędności. Wykorzystujące je systemy potrafią z każdego kilowata pobieranej energii elektrycznej wytworzyć od trzech do pięciu kilowatów energii cieplnej. To bardzo dobry przelicznik wyraźnie świadczący na korzyść pomp ciepła powietrze‐woda. Montażem i serwisem takich urządzeń zajmuje się firma EKOINSTAL POMPY CIEPŁA Jarosław Sobiepanek z mazowieckiej miejscowości Góra Kalwaria.

Zastosowanie pomp ciepła powietrze‐woda

Co istotne, omawiany typ pomp ciepła nie służy wyłącznie do ogrzewania budynku w sezonie jesienno‐zimowym, ale także całorocznego podgrzewania wody użytkowej. Dodatkowo mogą stanowić idealny zamiennik dla klasycznych systemów wentylacyjnych. Latem będą zapewniać przyjemny chłód w pomieszczeniach. Pompy ciepła powietrze‐woda to urządzenia znajdujące się na rynku od niedawna, nowoczesne i dopasowane do współczesnych wnętrz. Wiele z nich może być sterowana zdalnie, za pomocą tabletu lub smartfonu, co jest ogromnym ułatwieniem – każdy wszak korzysta z tego typu urządzeń i kolejny pilot jest po prostu zbędny.

Pompy ciepła powietrze‐woda typu SPLIT – zasada działania

Działająca w trybie grzania pompa ciepła powietrze‐woda typu SPLIT składa się z jednostki wewnętrznej, jednostki zewnętrznej oraz przewodów, w których płynie czynnik chłodniczy. Ciepło zawarte w jednostce zewnętrznej parownika podnosi temperaturę czynnika, który poprzez zawory kierowany jest do sprężarki. Jego podwyższona temperatura oraz ciśnienie sprawiają, że łatwo oddaje ciepło w skraplaczu jednostki wewnętrznej, z którego trafia ono do wody zamkniętej w systemie grzewczym – rozprowadzanej przez pompę obiegową. W doborze odpowiedniej pompy ciepła powietrze‐woda pomoże firma EKOINSTAL POMPY CIEPŁA Jarosław Sobiepanek. Zajmie się także dopełnieniem formalności oraz montażem. Przedsiębiorstwo świadczy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

W przypadku odwrócenia trybu, czyli zmiany działania pompy SPLIT z ogrzewania na chłodzenie, role skraplacza i parownika ulegają odwróceniu – skraplacz staje się parownikiem, a parownik skraplaczem. Pompa ciepła powietrze‐woda współpracuje wówczas z wodą chłodzącą z chłodnicy powietrza lub klimakonwektorów, nie zaś z wodą płynącą w systemie grzewczym, jak ma to miejsce w przypadku trybu grzania.

Jak działa pompa ciepła powietrze‐woda typu MONOBLOK?

Pompa ciepła powietrze‐woda typu MONOBLOK różni się od tej działającej w trybie SPLIT głównie tym, że składa się wyłącznie z jednej jednostki znajdującej się na zewnątrz budynku. Jej zasada działania jest podobna, choć pomiędzy nimi istnieje kilka istotnych różnic. Woda z systemu centralnego ogrzewania lub woda użytkowa wpływa do jednostki typu MONOBLOK, gdzie ulega ogrzaniu w skraplaczu. Mimo że w tego typu pompach stosuje się dodatkowy wymiennik ciepła oraz czynnik niezamarzający, cała instalacja musi być w pełni odporna na zamarzanie na wypadek awarii pompy lub utraty przez urządzenie zasilania z sieci elektrycznej.

Jeśli pompa ciepła powietrze‐woda typu MONOBLOK ustawiona jest w tryb chłodzenia, zamiast wody użytkowej czy tej zawartej w systemie grzewczym, do jednostki wpływa woda chłodząca. Ponownie mamy tutaj do czynienia z odwróceniem roli skraplacza oraz parownika. EKOINSTAL POMPY CIEPŁA Jarosław Sobiepanek montuje również urządzenia tego typu. Jest także autoryzowanym serwisem pomp marek Panasonic oraz Atlantic.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz