Materiał Partnera

Pompa wtryskowa – bez niej nie pojedziesz

Pompa wtryskowa – bez niej nie pojedziesz

Każdy samochód składa się z wielu tysięcy elementów, większych lub mniejszych, które razem tworzą konkretne podzespoły, zespoły, a w następnej kolejności cały samochód. Konstrukcja samochodu każdej marki jest podobna – różni się tylko jakością i liczbą elementów. Twój samochód, samochód Twojego sąsiada i inne pojazdy – wszystkie wyposażone są w niezbędną do jazdy pompę wtryskową.

Przegląd pompy wtryskowej!

Coroczny przegląd techniczny samochodu powinien zakładać również dokładne zbadanie zużycia pompy wtryskowej i jej funkcjonowania. W tym celu należy udać się do najlepszych warsztatów samochodowych, które będą potrafiły zapewnić szereg usług z zakresu mechaniki samochodowej, w tym przeglądy czy naprawy pomp wtryskowych. Takie usługi oferuje w Pleszewie Aleksander Marciniak, mgr inż. będący specjalistą w rozpoznaniu wszelkich usterek samochodowych i ze szczególnymi umiejętnościami dotyczącymi pomp wtryskowych – trzydziestoletnie doświadczenie w mechanice samochodowej to najlepsza rekomendacja świadczonych usług! Warto pamiętać również o tym, że uszkodzona pompa wtryskowa – a dzieje się to często – nie musi oznaczać olbrzymich kosztów. W odpowiednim warsztacie samochodowym bez problemu kupisz części i akcesoria samochodowe – nowe bądź używane od najlepszych producentów części samochodowych.

Pompa musi być w stu procentach sprawna!

Dlaczego diagnostyka, wymiana filtrów oraz częste przeglądy są tak ważne, jeśli chodzi o pompy paliwowe? Odpowiadają one za prawidłową pracę systemu tłoczenia paliwa, dzięki zespołowi sekcji wtryskowych. Każda z tych sekcji obsługuje jeden z cylindrów, które połączone są ze sobą tak zwaną listwą zębatą – ona zaś, wprawiając w ruch tłoki, reguluje dawkę podawanego paliwa, a co za tym idzie moc silnika. Każdy element pompy wtryskowej musi działać na najwyższych obrotach wydajnościowych, dlatego najlepsi mechanicy muszą dokładnie sprawdzić takie elementy konstrukcyjne pompy wtryskowej jak przewody doprowadzające paliwo, cylinder pompy, tłoczki, zawory odcinające, przewody wysokociśnieniowe, które zasilają wtryskiwacz, sam wtryskiwacz, listwę zębatą, która synchronizuje obrót osiowy wszystkich tłoczków danej sekcji oraz korektor dawki paliwa. Jeśli chodzi o samą budowę pompy wtryskowej, każdy rodzaj samochodu i silnika może mieć ją trochę inną. Wyróżnia się między innymi pompy sekcyjne, hydrauliczne pompy paliwa, pompy wtryskowe rzędowe, pompy wtryskowe rotacyjne, a także ważny element pomp stosowany w większości nowo produkowanych pojazdów – układ Common Rail. Warto pamiętać, że dana pompa ma określone wymagania norm jakości i czystości paliwa, dlatego tak ważne są przegląd, wymiana filtrów, regeneracja, a także naprawa pomp wtryskowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz