Artykuł sponsorowany

Pomosty przęsłowe – charakterystyka i rodzaje

Pomosty przęsłowe – charakterystyka i rodzaje

Projektowanie przestrzeni zbiorników wodnych oraz aranżacja terenu wokół nich i przy linii brzegowej wymaga podjęcia decyzji między innymi o tym, jakiego rodzaju pomosty zostaną tam wybudowane. Według prawa są one nie tylko konstrukcją budowlaną, ale również urządzeniem wodnym, na co ma wpływ funkcja, jaką pełni. Jakie pomosty można wybudować i czym się charakteryzują?

Pomosty – co warto o nich wiedzieć?

Decydując się na postawienie konstrukcji, jaką jest pomost, należy brać pod uwagę wiele czynników mających wpływ na wybór jego najlepszego dla danego miejsca rodzaju. Warto zatem skorzystać z pomocy doświadczonych pracowników firm projektujących i budujących pomosty, jak na przykład Emkamarine Pomosty pływające Budowa i wyposażenie marin. To prosty sposób na uniknięcie błędów, które mogą dużo kosztować, również czasu i nerwów.

Projektując pomoc, należy wybrać jego kształt, określić wielkość i wymiary, a przede wszystkim sposób budowy. Oznacza to konieczność analizy wielu wariantów, na przykład tego jak wiele osób będzie z pomostu korzystać, czy jest on budowany na spokojnym akwenie, czy nie, co wymaga zupełnie różnych rozwiązać.

Jakie pomosty przęsłowe są montowane?

Jednym z prostszych sposobów na zapewnienie wygodnego dostępu do akwenu, jest montaż pomostów przęsłowych. Do najbardziej popularnych należą:

  • pomosty na pływakach betonowych, typu HCP,

  • pomosty na pływakach polietylenowych.

Są one zalecane do spokojnych zbiorników, czyli jezior czy stawów. W przypadku tych pierwszych do ich stabilizacji wykorzystywane są pontony betonowe, a pomost może mieć szerokość od 2 do 3 metrów. Wybrać można dowolną długość i kształt, gdzie najpopularniejsze są te układane w literę T lub U. Sama konstrukcja nośna jest drewniana, a mocowana jest do dna za pomocą łańcuchów. Pomosty przęsłowe na pływakach polietylenowych są lżejsze, dzięki czemu nie zanurzają się głęboko, zapewniając swobodny przepływ wody. Oba rodzaje sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą, są bezpieczne dla środowiska i wygodne w użytkowaniu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz